Yeni Hattat Bahçe Traktörleri tasarruf ve güçleri ile fark yaratıyor

İhracatta 2011 yılı Türkiye ikincisi ve 2010 yılında Avrupa’da Yılın Traktörü ve Yılın Tasarım ödülünü alan Hattat Traktör Avrupa’da tescil ettikleri başarılarını Türkiye’de de hızla sürdürüyor.
Hattat Traktör son teknoloji ile ürettiği yeni bahçe traktörleri ile bu segmentte de liderliğe gözünü dikti. Hattat Traktör, yeni ürettiği bahçe traktörleri çiftçilere farklı vites seçenekleri ve beygir güçleri ile çok alternatifli olarak sunuyor.
Hattat Traktör, bahçe segmentinde ürettiği ve yeni teknoloji ile güçlendirdiği A50,A55,A60,A65 ve A80 olmak üzere 5 farklı özellikle dönüş çapı, tasarımı ve yakıt ekonomisi ile rakiplerine fark atıyor.
Tasarım ve bahçe koşullarına uygunluk bakımından eski nesil traktörlere fark atan Hattat Bahçe Traktörleri’nin A65 ve A80 modellerinde yüksek motor torku ve yakıt ekonomisi için Perkins Motor kullanıldı. Motorun birçok parçasını da kendi tesislerinde üreten Hattat Traktör bu teknolojiyi İngiltere’ye de ihraç ediyor. Hattat bahçe traktörleri, yeni teknoloji ile yüksek motor torkunu düşük devirlerde (1400 devirde) yakalayarak diğer traktörlere göre yakıtta tasarruf sağlıyor.
Seri ve farklı vites seçenekleri ile 12 İleri 12 Geri Valtra Transmiyon kullanılan traktörlerde Valtra transmisyonubirleşik tip şanzıman yapısına sahip. Böylece, motorun üretmiş olduğu güç minimum kayıplarla işe uygulanabiliyor.
12 İleri 12 Geri vites seçeneklerinde dört tekerden frenleme sistemi standart olarak çiftçilere sunulan Hattat bahçe traktörleri, frene basıldığı takdirde 4×4 otomatik olarak devreye girerek kısa mesafede frenleme yapılması sağlamakta.
Türkiye’nin ihracat ve üretim lideri yerli traktör üreticisi Hattat Tarım Makinaları, her geçen gün büyüyen servis ağı, uygun yedek parça fiyatı ve garantisiyle Türk çiftçisine verdiği hizmetin gücünü arttırmaya devam ediyor. Hattat Traktör Eylül ayında başlattığı kampanya ile 2010 yılından bu yana satılan Hattat A serisi ve Valtra A Serisi Traktör’lerde mevcut olan 2 yıl garanti süresini 3 yıla çıkarttı. Türkiye’de ilk kez 2012 model traktörlerin yanı sıra geriye dönük olarak da uygulanacak olan garanti süresi ile Hattat Traktör, ürettiği traktörlerin sağlamlığı ve gücüne olan güvenini de bir kez daha göstermiş oldu.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir