Chevrolet Volt ve Yeni Chevrolet Malibu 5 yıldızın sahibi oldu!

En uzun menzilli ilk elektrikli otomobil Chevrolet Volt ve Türkiye’de 2012 yılı itibariyle ilk kez satışa sunulacak Yeni Chevrolet Malibu, Euro NCAP’in en yüksek güvenlik testlerinden başarıyla geçerek, 5 yıldızın sahibi oldu.

Kasım 2011, İstanbul- En uzun menzilli elektrikli otomobil Chevrolet Volt ve Türkiye pazarına Avrupa pazarı ile eşzamanlı olarak 2012’de sunulacak olan Yeni Chevrolet Malibu, Euro NCAP güvenlik testinden en yüksek değerlendirme olan 5 yıldızı da alarak, güvenlik konusundaki yetkinliklerini kanıtladı.

Chevrolet Volt, Euro NCAP güvenlik testinden aldığı 5 yıldızın yanı sıra, 2011 yılının Nisan ayında A.B.D. Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS) tarafından “En Güvenli Araç” ve A.B.D. Ulusal Otoyolu Trafik Güvenliği İdaresi’nden “5 yıldız” almıştı.

Türkiye’de 2012 yılı itibariyle satışa sunulacak ve A.B.D.’de 8 nesildir pazarda olan Yeni Chevrolet Malibu ise özel gövde yapısıyla en üstün güvenlik koşullarını sağlıyor. Yeni Chevrolet Malibu, güvenlik iddiasını da Euro NCAP güvenlik testinden aldığı en yüksek puan olan 5 yıldız ile, bir kez daha ispatlıyor.

2011 yılı içerisinde Yeni Chevrolet Aveo Hatchback ve Yeni Chevrolet Aveo Sedan da Euro NCAP güvenlik testinden 5 yıldız almıştı. Yakın zamanda 1 milyon adet satış rakamına ulaşmış olan Chevrolet Cruze da, Euro NCAP güvenlik testinde üst düzey güvenlik standartlarına sahip olarak, yine 5 yıldızın sahibi olmuş ve güvenliğini kanıtlamıştı.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir