Otomotiv Fuarı’nda “Tasarruf” rüzgârı!

Türkiye’nin önde gelen sıralı otogaz sistemleri markası Gasitaly, 24-27 Kasım tarihleri arasında CNR’da düzenlenen EXPO 2011 Otomotiv Fuarı’na katıldı.

Fuarda otogaz sisteminin işlevi konusunda bilgi veren Gasitaly, benzin fiyatlarının her geçen gün artmasına değinerek katılımcıları ‘tasarruflu olmaya’ çağırdı.

Türkiye’nin önde gelen sıralı otogaz sistemleri markası Gasitaly, 24-27 Kasım tarihleri arasında CNR’da düzenlenen EXPO 2011 Otomotiv Fuarı’na katıldı. 6. Hall’de ürünlerini sergileyeceklerini söyleyen Ekipgaz Genel Müdürü Selat Metin, “Otomotiv Fuarı’nda yer alma amacımız, katılımcılara ‘tasarruflu olun’ mesajı vermek. Birçok kişi otogaz sistemleri konusunda yeterli bilgi sahibi değil. Öncelikli olarak katılımcıları bilgilendirme çalışmaları yapıyoruz. Özellikle otogaz sistemlerinin güvenliği konusunda bilgi veriyoruz. Ayrıca her geçen gün artan benzin fiyatlarına karşı alternatif bir yol sunarak katılımcıları ‘tasarruflu olmaya’ çağırıyoruz” dedi.

Otogaz sistemlerinin performans açısından araçlarla hiçbir kötü etkisinin olmadığını ve fuarların katılımcıları bilgilendirmek açısından bulunmaz bir fırsat olduğunu ifade eden Metin, “Fuarlarda yaptığımız bilinçlendirme çalışmalarının çok faydası oluyor. Hem Türkiye’den hem de yurtdışından gelen katılımcıların önyargılarını kırıyoruz. Ülkemizde gün geçtikçe otogaz sistemlerini tercih edenlerin sayısı artıyor” diye konuştu.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...