PSA Grubu’nda yeniden yapılanma

Jean-Philippe Imparato Avrupa Ticari Direktörü olarak, Yves Moulin ise Uluslararası Operasyonlar Direktörü olarak atandı.

1Ocak 2012’den itibaren, Markalar Direktörlüğü’nün yeniden yapılanması çerçevesinde, yeni Avrupa Ticari Direktörlüğü’nün sorumluluğu Jean-Philippe Imparato’ya ve Türkiye’nin de bu yapılanma çerçevesinden içerisinde yer alacağı yeni Uluslararası Operasyonlar Direktörlüğü’nün sorumluluğu ise Yves Moulin’e verildi. PSA Grubu’nun öncelikleri arasında yer alan globalleşme stratejisi kapsamında gelişmekte olan uluslararası pazarlar büyük önem arz ediyor. Türkiye de gelişme potansiyeli doğrultusunda 1 Ocak 2012 itibariyle Uluslararası Operasyonlar Direktörlüğü’ne bağlı olarak faaliyet göstermeye başlayacak.

Imparato ve Moulin, PSA Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Markalar Genel Müdürü Jean-Marc Gales’e bağlı olarak, kendi faaliyet alanlarında her iki Marka için ticari ve ekonomik performanslarının gerçekleştirilmesi ve Peugeot ile Citroën Markaları tarafından tasarlanan geliştirme ve gamda yükseliş stratejisinin hayata geçirilmesi görevlerinden sorumlu olacaklar.

Peugeot ve Citroën Direktörleri’nin doğrudan Jean-Philippe Imparato’ya bağlı olacağı Fransa dışında, her Avrupa ülkesinde bir Markalar Genel Müdürü atanacak. Onun yetkisi altında, ülkedeki Peugeot Şirketi’nin Genel Müdürü ile Citroën Şirketi’nin Genel Müdürü, markalarının satışlarını ve bayi ağını yönlendirecek ve geliştirecekler.

Bu atamalar öncelikli olarak iki amacı hedefleyen bir Markalar Direktörlüğü’nün yeniden organizasyonu çerçevesinde yer alıyor :

  • Dünya çapında strateji ve Marka kimliği uygulamalarının güçlendirilmesi,
  • Avrupa’daki ticari operasyonların sadeleştirilmesi ve daha etkin kılınması.

 

Bu kapsamda, Vincent Rambaud ve Frédéric Banzet, Jean-Marc Gales’e bağlı olarak sırasıyla Peugeot Markası Genel Müdürü ve Citroën Markası Genel Müdürü pozisyonlarını korudular. Görevleri kendi markaları ile ilgili Ürün sorumluluğunun direk kendilerine verilmesi ile daha da güçlendirildi.

Peugeot ve Citroën Markası’nın bayi ağının dağıtım ve animasyon yapısı ise değişmedi.

Jean-Philippe Imparato, 45 yaşında, 1991’de Gruba girdi. Avrupa’da ve Uluslararası bölümde farklı ticari ve kalite görevlerini yerine getirdi. 2003 ile 2006 arasında Çin’de Dongfeng Peugeot Citroën Automobiles Kalite Direktörü ve İtalya’da 2008 ile 2010 arasında İtalya Citroën Genel Müdürü olarak görev yaptı. Nisan 2010’dan beri, Peugeot’nun Uluslararası Operasyonlar Direktörlüğü’nü sürdürüyordu.

Yves Moulin, 52 yaşında, Volkswagen’de çok sayıda ticari ve pazarlama sorumluluklarını yerine getirdi. Gruba 2004 yılında Fransa Citroën Satış Direktörü olarak girdi. Çin’de 2007 ile 2011 arasında Dongfeng Citroën Genel Müdürü olarak görev yaptı. Ocak 2011’den beri, Citroën’in Uluslararası Operasyonlar Direktörlüğü’nü sürdürüyordu.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir