Renault2 Konvansiyonu ödülle taçlandı!

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

9 Cevaplar

 1. Gülseren dedi ki:

  Tebrik ediyorum…

 2. Ö.Fehmi Sayın dedi ki:

  Hüseyin Bey,
  Aldığın ödülün sana, sevenlerine, mensup olduğun firmana ve markana hayırlı uğurlu olsun, Allah devamını nasip etsin.

  ” Gerçeğin en büyük dostu, zaman; en büyük düşmanı, tarafgirlik ve en sadık arkadaşı da alçakgönüllülüktür.” C.C. Colton

 3. Sona Küçükyan dedi ki:

  İçtenlikle kutluyorum.
  Ödül kurum adına alınmış olsa da tam da doğru el tarafından alınmış. Çünkü başarıyı ortaya koyan eller Hüseyin kardeşimizin.
  Nice başarılara

 4. İpek Pekmezci dedi ki:

  Öncelikle sizi kutluyorum. Kurumunuzun da sizin gibi bir müdürü olduğu için çok şanslı olduğunu düşünüyorum. Tekar tebrikler ve iyi çalışmalar.

 5. Sona Küçükyan dedi ki:

  Gülümsemek ne demek? Çok mutlu bir haber bu. Nice başarı taçlarına. Bu ödül kurum adına ama, aslında tam da doğru ele verilmiş; başarının gerçek sahibine.

 6. Hakan dedi ki:

  “Düşünmek ve söylemek kolay, fakat yaşamak, hele başarı ile sonuçlandırmak çok zordur.” Ziya Gökalp … Tebrikler ….

 7. Gökhan dedi ki:

  Düşünmek ve istemek başarmanın yarısıdır. Demek oluyor ki siz bunu önce düşünmüş, sonra planlamış ve yürekten istemişsiniz ki, çalışmalarınızın sonunda da başarı gelmiş. Ödül hak edene gelmiş.Tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim.

 8. H. Hüseyin Yayla dedi ki:

  Sevgili dostlarım, hepinize ayrı ayrı kucak dolusu sevgilerimi ve teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Bu başarıları elde ederken sizlerden aldığım güzel hissiyatlar benim için dayanma ve basamakları çıkabilme gücü olmuştur. Bu başarı hepimizin başarısıdır. Sizleri tanıdığım için çok mutluyum. Sevgiyle ve esen kalın. Saygılar…

 9. Ulaş ÇABUK dedi ki:

  Öncelikle firmamıza kattığınız bu değerden dolayı sizi ve ekip arkadaşlarımı tebrik ederim. Bu ekibin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Gelecekte de başarılarınızın devamını diliyorum…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir