Oto Haber

Published on Mayıs 22nd, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

9

Renault2 Konvansiyonu ödülle taçlandı!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yazarımız Hüseyin Yayla’ya Anlamlı Ödül

Türkiye’nin en güçlü otomotiv markalarından olan ve 2. el yapılanması ile ön sıralarda yer alan Renault bir ilke daha imza attı.

Tarihte ilk kez tüm 2. el sorumlularını bir araya getiren toplantıda Otogüncel’in başarılı yazarlarından Hüseyin Yayla, Kemal Tepretoğulları A.Ş. adına birincilik ödülünü aldı.

17–19 Mayıs tarihleri arasında tüm 2. elin ehilleri, Renault2 proje sorumlusu Tulgan Ünlü’nün liderliğinde Saklıköy’de buluştular. Çeşitli eğlence, yarışma, eğitim ve toplantılarla geçen aktivitede geçen yılın en çok garantili araç satan Renault2 yetkili satıcılarına ödülleri verildi.

huseyin yayla

Garantili 2. el satışında öncü Renault2 noktalarından olan Kemal Tepretoğulları, 2012 yılında göstermiş olduğu başarılı çalışmalarının karşılığında “Cardif-Renault2 Garanti Programı Birincisi” olarak ödülünü Frederic Beberian’ın elinden aldı.

Ödülü, Kemal Tepretoğulları adına teslim alan Hüseyin Yayla, “Bu başarı, sistem ve metotlu çalışmanın bir ürünüdür. Biz her zaman marka ile birlikte yürümeyi ve müşterilerimize güvenli ve kaliteli hizmet vermeyi hedefledik.” diyerek kendilerini takip eden diğer 2. elin ehillerine mesaj vermeyi de ihmal etmedi.

Bildiğiniz üzere Hüseyin Yayla, otomotiv sektöründeki çalışmalarının yanı sıra otomobil haberciliğinin öncü web adreslerinden Otogüncel’de de sektördeki deneyimlerini haftalık yazılarıyla otomobil severlerle paylaşmaktadır.

Bizde Otogüncel ailesi olarak Kemal Tepretoğulları ve Renault2 Satış Müdürü Hüseyin Yayla’yı tebrik eder ve bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑