Bridgestone’un Türkiye’deki sosyal medya yönetimi Promoqube’a emanet

Bridgestone’un, sosyal medya danışmanlığı, topluluk yönetimi, dijital itibar yönetimi / sosyal medya takibi ve social CRM yönetimi alanlarında danışmanlık hizmetleri sosyal medya ajansı Promoqube tarafından yönetilecek.

133.500’den fazla çalışanı ile 150 ülkede faaliyet gösteren, dünyanın lastik devi Bridgestone Türkiye’de ise Brisa tarafından pazara sunuluyor. Bridgestone, Türkiye’deki sosyal medya pazarlama çalışmaları için iki aydır devam eden ajans seçim sürecinin ardından, Türkiye’nin ve dünyanın en prestijli markalarına sosyal pazarlama çözümleri sunan Promoqube ile birlikte çalışma kararı aldı.

Brand Finance tarafından dünyanın en değerli lastik markası olarak gösterilen Bridgestone, Promoqube’un belirlediği sosyal medya stratejisi ile ürün ve hizmetlerini daha geniş bir kitleye ulaştırmayı hedefliyor. Dijital iletişim stratejilerinin geliştirilmesi, sosyal medya iletişiminin sürdürülmesi ve kampanya üretiminin yanı sıra, social CRM projelerinin yaratılmasında da Promoqube ile ilerleyecek olan Bridgestone, bundan sonra sosyal medyada çok daha fazla konuşulacağa benziyor.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir