Renault2 Konvansiyonu ödülle taçlandı!

Yazarımız Hüseyin Yayla’ya Anlamlı Ödül

Türkiye’nin en güçlü otomotiv markalarından olan ve 2. el yapılanması ile ön sıralarda yer alan Renault bir ilke daha imza attı.

Tarihte ilk kez tüm 2. el sorumlularını bir araya getiren toplantıda Otogüncel’in başarılı yazarlarından Hüseyin Yayla, Kemal Tepretoğulları A.Ş. adına birincilik ödülünü aldı.

17–19 Mayıs tarihleri arasında tüm 2. elin ehilleri, Renault2 proje sorumlusu Tulgan Ünlü’nün liderliğinde Saklıköy’de buluştular. Çeşitli eğlence, yarışma, eğitim ve toplantılarla geçen aktivitede geçen yılın en çok garantili araç satan Renault2 yetkili satıcılarına ödülleri verildi.

huseyin yayla

Garantili 2. el satışında öncü Renault2 noktalarından olan Kemal Tepretoğulları, 2012 yılında göstermiş olduğu başarılı çalışmalarının karşılığında “Cardif-Renault2 Garanti Programı Birincisi” olarak ödülünü Frederic Beberian’ın elinden aldı.

Ödülü, Kemal Tepretoğulları adına teslim alan Hüseyin Yayla, “Bu başarı, sistem ve metotlu çalışmanın bir ürünüdür. Biz her zaman marka ile birlikte yürümeyi ve müşterilerimize güvenli ve kaliteli hizmet vermeyi hedefledik.” diyerek kendilerini takip eden diğer 2. elin ehillerine mesaj vermeyi de ihmal etmedi.

Bildiğiniz üzere Hüseyin Yayla, otomotiv sektöründeki çalışmalarının yanı sıra otomobil haberciliğinin öncü web adreslerinden Otogüncel’de de sektördeki deneyimlerini haftalık yazılarıyla otomobil severlerle paylaşmaktadır.

Bizde Otogüncel ailesi olarak Kemal Tepretoğulları ve Renault2 Satış Müdürü Hüseyin Yayla’yı tebrik eder ve bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

9 Cevaplar

 1. Gülseren dedi ki:

  Tebrik ediyorum…

 2. Ö.Fehmi Sayın dedi ki:

  Hüseyin Bey,
  Aldığın ödülün sana, sevenlerine, mensup olduğun firmana ve markana hayırlı uğurlu olsun, Allah devamını nasip etsin.

  ” Gerçeğin en büyük dostu, zaman; en büyük düşmanı, tarafgirlik ve en sadık arkadaşı da alçakgönüllülüktür.” C.C. Colton

 3. Sona Küçükyan dedi ki:

  İçtenlikle kutluyorum.
  Ödül kurum adına alınmış olsa da tam da doğru el tarafından alınmış. Çünkü başarıyı ortaya koyan eller Hüseyin kardeşimizin.
  Nice başarılara

 4. İpek Pekmezci dedi ki:

  Öncelikle sizi kutluyorum. Kurumunuzun da sizin gibi bir müdürü olduğu için çok şanslı olduğunu düşünüyorum. Tekar tebrikler ve iyi çalışmalar.

 5. Sona Küçükyan dedi ki:

  Gülümsemek ne demek? Çok mutlu bir haber bu. Nice başarı taçlarına. Bu ödül kurum adına ama, aslında tam da doğru ele verilmiş; başarının gerçek sahibine.

 6. Hakan dedi ki:

  “Düşünmek ve söylemek kolay, fakat yaşamak, hele başarı ile sonuçlandırmak çok zordur.” Ziya Gökalp … Tebrikler ….

 7. Gökhan dedi ki:

  Düşünmek ve istemek başarmanın yarısıdır. Demek oluyor ki siz bunu önce düşünmüş, sonra planlamış ve yürekten istemişsiniz ki, çalışmalarınızın sonunda da başarı gelmiş. Ödül hak edene gelmiş.Tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim.

 8. H. Hüseyin Yayla dedi ki:

  Sevgili dostlarım, hepinize ayrı ayrı kucak dolusu sevgilerimi ve teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Bu başarıları elde ederken sizlerden aldığım güzel hissiyatlar benim için dayanma ve basamakları çıkabilme gücü olmuştur. Bu başarı hepimizin başarısıdır. Sizleri tanıdığım için çok mutluyum. Sevgiyle ve esen kalın. Saygılar…

 9. Ulaş ÇABUK dedi ki:

  Öncelikle firmamıza kattığınız bu değerden dolayı sizi ve ekip arkadaşlarımı tebrik ederim. Bu ekibin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Gelecekte de başarılarınızın devamını diliyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir