V1 challenge'ın ilk altın kupası sahibine kavuştu - OtoGüncel Oto Haber Sitesi

Motor Sporları

Published on Ocak 8th, 2012 | tarafından Abdülkadir YEŞİLYURT

0

V1 challenge’ın ilk altın kupası sahibine kavuştu

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


 İlk taslaklarından itibaren Volkan Işık tarafından geliştirilen ve üretilen ilk Türk yarış otomobili Volkicar için özel olarak tasarlanan ve toplam 7 ayaktan oluşan V1 Challenge’ın altın, gümüş ve bronz kupaları sahiplerini buldu. Power Group Media Center’da 6 Ocak Cuma günü düzenlenen gecede, V1 Challenge pilotlarının yanı sıra iş hayatından da birçok ünlü isim bir araya geldi.

Projesi, geliştirme çalışmaları ve üretimi, Türkiye’nin uluslararası alanda da önemli başarılara imza atmış ralli pilotu Volkan Işık tarafından gerçekleştirilen ilk Türk yarış otomobili Volkicar, kendisi için özel olarak tasarlanan konsept yarışı V1 Challenge’ın kupaları sahiplerini buldu. Kurallarından, yarışma sistemine kadar tamamı yine Volkan Işık’ın tasarımı olan V1 Challenge organizasyonu, sezon boyunca tecrübeli pilotlarının birbirine denk otomobillerle dişe diş mücadelesine sahne oldu.

Bugüne kadar gerçekleşen 7 yarışta 7 farklı pilotun birincilik kürsüsüne çıktığı V1 Challenge’ta, altın kupayı Burak Çukurova kazanırken gümüş ikincilik kupasının sahibi Dağhan Ünlüdoğan bronz kupanın sahibi ise Can Tolon oldu.

Çılgın projenin devamı geliyor

Power Group Media Center’da 6 Ocak Cuma günü düzenlenen gecede açılış konuşmasını yapan Volkan Işık, çılgın projesinin ilk senesini başarıyla tamamladığını anlattı.

 

 

 

 

 

2011 yılında toplam 50 adet otomobil üreterek birçok kişinin hayalini gerçekleştirdiğime inanıyorum. Türkiye’ye mal olmuş yepyeni bir otomobil ve bu otomobille gerçekleştirilen şampiyonayı zorlu bir çalışmanın sonunda başarmanın haklı gururunu yaşıyorum. Türkiye’de motorsporlarını tabana yaymak hedefimiz demiştim. Bu doğrultuda hazırladığımız V2 Challenge ile çıtayı daha da yukarı taşıyoruz. Ayrıca 10 adet Volkicar ihraç ettiğimiz Moldova’ da V1 Challenge’ı başlatarak şampiyonamızı uluslararası platforma taşıyoruz.”

Sponsorlara plaket verildi

V1 Challenge’ın ödül töreninde, co-sponsor, araç sponsoru ve destek sponsoru olarak katkı yapan toplam 23 şirkete Volkan Işık tarafından plaketleri verildi.

Lassa, Telia Sonera, ISS Catering Services’in co-sponsorluk yaptığı V1 Challenge’ta Vakkorama, CMS, Power FM ve Medline destek co-sponsoru olarak katkı yapıyor. Yurtiçi Kargo, Tefal, Team 47, KYK, Ece Türkiye A.Ş, Derimod, Kaşmir Halı, Polimeks İnşaat, Serencebey, Active Academy, TV8, Little Ceasers, Nescafe Xpress, Dedeman, MSA gibi sektörlerinin önde gelen şirketleri ise araç sponsorluğu yapıyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: ,Yazar Hakkında

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.


Üste Git ↑