Ralli sezonu İzmir’de açıldı…

Bonus ve Unifree Dutyfree sponsorluğunda yarışan Bonus Parkur Racing, 2012 sezonunun ilk startını Ege Rallisi’nde aldı. Ercan Kazaz-Emire Cantürk ikilisi dördüncü sırada finiş görürken, Burcu Burkut Erenkul-Fatih Yalçınkaya sınıf 8 ikincisi ve bayan pilotlar ikincisi, Engin Kap-Başar Yavuz da historic klasmanında ikinci oldular.

Kısa adı EOSK olan Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen 2012 Ege Rallisi geçtiğimiz hafta sonu organize edildi. 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı olan organizasyon, toplam 408 km. uzunluğundaki asfalt zeminli parkurda 11 özel etap üzerinden koşuldu.

Volkan Işık-Vedat Bostancı ikilisinin genel klasman birincisi olarak finişe ulaştığı organizasyonda Bonus Parkur Racing de 3 ekiple yer aldı. 2011 sezonunu Türkiye Ralli Sınıf 3 Birincisi olarak tamamlayan tecrübeli şampiyon pilot Ercan Kazaz, bu yarışa Emire Cantürk’ün co-pilotluğunda Skoda Fabia S2000 ile start aldı. Kazaz-Cantürk ikilisi zorlu yarışı genel klasman dördüncüsü olarak tamamlarken, Cumartesi günü doğum gününü start tagında kutlayan Emire Cantürk yarışın Bayan Co-Pilotlar Birinciliği’ni elde etti…

Bonus Parkur Racing´in bayan pilotu Burcu Burkut Erenkul da Fatih Yalçınkaya ile Liqui Moly, Aydoğanlar Otomotiv, a Haber ve İstanbul Aydın Üniversitesi desteğinde start aldığı Ege Rallisi’ni sınıf 8 ikincisi ve bayan pilotlar üçüncüsü olarak tamamladı.

Parkur Historic’i ise, geçen yılın Türkiye Historic Rally Şampiyonu Engin Kap-Başar Yavuz ikilisi temsil etti. Bu sezona kadar sadece toprak rallilerde start alan historic otomobillerin İzmir’deki ilk asfalt sınavından ikinci olarak ayrılan Kap-Yavuz ikilisi, 1976 model Ford Escort MK2 ile aynı zamanda Kategori 3 ikinciliğini kazandı.

Bonus Parkur Racing’in bundan sonraki sınavı, 28-29 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan Türkiye Ralli Şampiyonası 2.yarışı Eskişehir Rallisi olacak.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...