Rallide Volkan Işık-Luca Rossetti duellosu: 1-1

2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 2’inci ayağı olan 3’üncü KYK Eskişehir Rallisi’nde yine Volkan Işık ve Luca Rossetti mücadelesi yarışa damgasını vurdu.

2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı olan 3.KYK Eskişehir Rallisi, 28 Nisan Cumartesi günü Espark AVM önünden verilen sembolik start ile başladı. Toplam 7 ayaktan oluşacak Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı Ege Rallisi’nin birincisi Team 47 Motorsports adına yarışan Volkan Işık ve co-pilot Vedat Bostancı, bu kez Avrupa Şampiyonuna karşı verdiği mücadelede bu kez 2’inci oldu.

İlk gün 3, 29 Nisan Pazar günü ise 6 özel etapta zamana karşı mücadele eden ekipler toplam 239 km’lik parkurda yarıştılar. 51 ulusal, 6 historic ve 12 de mahalli olmak üzere toplam 69 ekibin katılımı ile start alan organizasyonda, 10 ayrı takım mücadele etti.

Sırada toprak zemin var

Yarışın 2 gününde de koşulan tüm etaplarda Volkan Işık ve en yakın rakibi Luca Rossetti arasında sıkı bir mücadeleye sahne olan 3.KYK Eskişehir Rallisi’nde gülen taraf 2011 Avrupa Şampiyonu Rossetti’ydi. Aralarındaki 1’incilik serisini eşitleyen bu galibiyet sonrası iki şampiyonun durumu 1-1 oldu.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3’üncü yarışı olan İstanbul Rallisi, 9-10 Haziran tarihlerinde toprak etaplarda koşulacak. Volkan Işık’ın yeni hedefi, toprak zemindeki deneyimiyle rakibine üstünlük sağlamak olacak.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir