Motor Sporları

Published on Ağustos 16th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

GO Motorsporları durmuyor!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Mayıs ayında başlayan VIZIO GT3 Challenge heyecanı devam ederken, GO Motorsporları’nın ödüllü pilotları Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe’ta yarışmaya hazırlanıyor.

Tamamı Türk bir teknik ekip ve organizasyonla yola çıkan GO Motorsporları, beş ülke, 14 yarış, üç Formula 1 pistinde organize ettiği VIZIO GT3 Challenge’ın Grobnik ayağını tamamladıktan sonra Orta Avrupa Şampiyonası için Slovakiaring’e çıkıyor.

VIZIO GT3 Challenge’in üçüncü ayağı Grobnik’te 3-5 Ağustos tarihleri arasında kıyasıya bir rekabeti geride bırakan ödüllü pilotlar Cenk Ceyişakar, Arif Suyabatmaz, Cengiz Oğuzhan, Yadel Oskan, Yücel Özbek ve Emre Durmaz, 16-19 Ağustos tarihleri arasında da Slovakiaring’de dördüncü ayağı gerçekleştirilecek olan Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe’a katılıyor.

Porsche Motorsporları gözetiminde gerçekleşen GT3 Cup Challenge Central Europe, 21 Eylül’de Brno pistinde VIZIO GT3 Challenge’ın dördüncü ayağı için yarışacak pilotlarımız için Avrupa’da bir kez daha kendilerini gösterme fırsatı sunacak.

GO Motorsporları Dubai 24 Saat’te

Uluslararası arenada kabul görmüş ve en bilinen dayanıklılık yarışılarından Dubai 24 Saat’in sekizincisi 10-12 Ocak 2013 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Dubai 24 Saat‘te yüzlerce pilot, 40 ayrı ülkeden ekip ve 20 ayrı otomobil markası yarışıyor. 40 ülkede gösterimi olan Motors TV’den ve Radio Le Mans’dan canlı yayınlanan yılın ilk ve de en renkli etkinliğinde, GO Motorsporları da yerini aldı. GO Motorsporları, Dubai’ye iki Porsche 997 GT3 Cup yarış aracı ve sekiz pilotla giderken şu ana kadar Türkiye’den en büyük katılımı da gerçekleştirmiş oluyor.

2012 yılına hızlı bir giriş yaptıklarını ifade eden Cenk Ceyişakar, “Şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz organizasyonlar sadece başlangıç. Önümüzde uzun bir yol var ve bizim esas amacımız yarış kültürünü ve otomobil sevgisini gençlere aşılayıp, yetenekleri keşfetmek ve onların uluslararası arenada yarışmasını sağlamak. Bugün ve gelecekte Türk pilotlar olarak dünya sıralamalarında en iyi şekilde yer almak arzusundayız.  Bu konuda da hem pilotlar olarak biz hem de teknik desteğimizi sağlayan Toksport müthiş bir özveri ile çalışıyor” açıklamasını yapıyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑