Skoda’nın satış performansı göz kamaştırıyor

Skoda, 2012 yılının ilk 7 ayındaki muhteşem satış performansı ile göz kamaştırıyor. Temmuz ayında gerçekleştirdiği 1.004 adetlik satış ile Skoda, geçen yılın aynı dönemine göre satışlarını yaklaşık yüzde 99 arttırdı.

Skoda,  2018 yılı büyüme stratejisi kapsamında gerçekleştirdiği atılımların olumlu yansımalarını Türkiye’de de almaya başladı. 2012 yılının ilk 7 ayını toplam 4 bin 908 adetlik satışla tamamlayan Skoda, pazar payını yüzde 1.70’e çıkarttı. Temmuz ayında ise 1.004 adet ile bir önceki yılın aynı ayına göre satışlarını yüzde 98.81 arttırarak kıskandıran bir performans sergiledi.

Skoda kalitesinin her zaman rağbet görerek prim yaptığını belirten Skoda Yüce Auto Genel Müdürü Mahmut Kadirbeyoğlu “2012 yılının ilk 7 ayında gösterdiğimiz satış başarısı otomotiv sektörünü de motive ederken, adı ile özdeşleşen Skoda kalitesinin her zaman talep gördüğünü de gösterdik. Pazara sunduğumuz yeni modellerin de ivme kazandırdığı satış performansı ile bir önceki yıla göre yüzde 13 oranında daralan pazarda yüzde 11 büyüme başarısı gösterdik ve Skoda en çok satan markalar sıralamasında 15. sırada yer aldı. 2012 yılının en fazla satışını Temmuz ayında 1.004 adet ile gerçekleştirirken, yüzde 2.25’lik pazar payı elde ettik. Geçtiğimiz 7 aylık dönemde ise yüzde 1.70’lik pazar payı elde ettik“ dedi.

Yeni model oluşumlarında müşteri ve pazar taleplerini göz önünde bulundurarak her 6 ayda bir yeni modelini pazara sunan Skoda, hitap ettiği segment oranını yükselttikçe satışlarında da elde ettiği üstün performans ile 2012 yılı sonu için yüzde 2’lik pazar payı hedefine emin adımlarla ilerliyor.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir