ŠKODA Kodiaq’ı Maceracı Mountiaq Pick-up Konseptine Dönüştürdü

Skoda her yıl olduğu gibi farklı konsept projelerine imza atmaya devam ediyor. Skoda Meslek Okulu’nda öğrenim gören 35 öğrenci, eğitimlerinin zirvesinde Kodiaq’ı Mountiaq pick-up modeline dönüştürdü. Altıncı öğrenci otomobili konsepti olan Mountiaq, Gün Batımı Turuncusu özel bir renge boyandı.

8 aylık bir çalışmanın ürünü olarak Mountiaq pick-up, etkileyici bir tasarıma sahip. Ayrıca tavanda ışık barları, ön tarafta bir vinç, şnorkel ve özel ışık efektleriyle dikkat çekiyor. Proje boyunca Tasarım, Üretim ve Teknik Geliştirme departmanlarından Skoda uzmanları öğrencilere eğitmenlik yaptı.

Mountiaq ismi, maceracı ve off-road ruhunu yansıtıyor. Yüksek arazi performansını, modern yaşam tarzıyla birleştiriyor. Kodiaq üzerine yapılan bu araç, arazi performansı için Kodiaq Scout’a göre 10 cm daha yükseltildi ve toplamda 29 cm yerden yüksekliğe sahip. 17 inç Rockstar II jantlar ise, derin oluklara sahip özel off-road lastikleriyle eşleştirildi. Mountiaq’ın kaputunun altnda 190 HP güç üreten 2.0 TSI benzinli motor yer alıyor.

Mountiaq, her Skoda gibi Simply Clever pratik fikilerine de sahip. Pick-up kasa zemini bagaj alanı olarak kullanılabiliyor ve birçok eşya gözü yer alıyor. Aynı zamanda kabinde ve koltuklarda da Mountiaq’a özgü renkler dikkat çekiyor.

Öğrencilere İş Fırsatı

Öğrenci konsept projelerinden Skoda ve öğrenciler karşılıklı olarak büyük faydalar elde ediyor. Öğrenciler araç projesiyle tasarım ve üretim yeteneklerini sergilerlerken, aynı zamanda uzmanlarla yakın bir çalışma ortamı elde ediyorlar. Skoda ise öğrencilerin farklı fikirlerinden yararlanarak faydalanıyor. Projenin ardından Skoda, her başarılı öğrenciye iş fırsatı sunuyor. Öğrenci projeleri 2014’ten bu yana her yıl yapılıyor.

H. Hüseyin YAYLA

Hüseyin Yayla Kimdir?

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

4 Cevaplar

 1. levent dedi ki:

  çok güzel bir dizayna sahip mantıklı düşünülmüş

 2. levent dedi ki:

  çok güzel bir dizayna sahip mantıklı düşünülmüş

 3. bertan dedi ki:

  çok güzel bir modele benziyor

 4. bertan dedi ki:

  çok güzel bir modele benziyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir