YCN Toplantısı İstanbul’da yapıldı

Her yıl farklı ülkelerde düzenlenen Yokohama Corner Network (YCN) toplantılarının 2012 yılına ait ilk buluşması bu yıl Türkiye’de yapıldı. 7-8 Şubat tarihlerinde düzenlenen etkinlikte c bünyesinde faaliyet gösteren Baytur Motorlu Vasıtalar A.Ş. programa içerik ve organizasyon katkısı sağladı.

Yokohama Türkiye Genel Müdürü Toros Kardaş’ın evsahipliğinde gerçekleşen programın ikinci gününde aralarında Yokohama Avrupa Başkanı Masataka Yamaishi ve Denizaşırı Satışlar ve Pazarlama Bölümü Genel Müdürü Takaharu Fushimi’nin de olduğu katılımcılar Bayraktar Grubu’nun İzzetabad Kasrı’ndaki merkezine konuk oldu.

Dünya genelindeki Yokohama distribütörlerinin birbirleriyle iletişim halinde olması ve YRC’nin iletişim ağını genişletmesi amacıyla her yıl birkaç kez farklı ülkelerde yapılan Yokohama Corner Network (YRC) toplantıların bu yılki ilk buluşması 7-8 Şubat tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti. Bayraktar Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Baytur Motorlu Vasıtalar A.Ş.’nin içerik ve organizasyon desteği ile gerçekleşen programa, aralarında Yokohama Avrupa Başkanı Masataka Yamaishi ve Denizaşırı Satışlar ve Pazarlama Bölümü Genel Müdürü Takaharu Fushimi’nin de olduğu ülke yöneticileri katıldı.

İki gün süresince katılımcılara, “Distribütörlere Yokohama lastiklerini tavsiye etmeleri için neler önerebiliriz?”, “Daha küçük distribütörler için neler daha etkili olabilir?” “İstanbul’daki pazarı örnek olarak tartışınız” başlıkları çevresinde atölye çalışmaları yapıldı.

 

Yokohama Türkiye Genel Müdürü Toros Kardaş program kapsamında 12 bin 500 takipçisi ile dünyadaki en büyük “Fan Sayfası”na sahip olanYokohama Türkiye’nin sosyal medyadaki başarısına da değinerek bu alanda kazanılan deneyimleri katılımcılarla paylaştı. Programın son günü ise tüm katılımcılar Bayraktar Grubu’nun İzzetabad Kasrı’ndaki merkezine konuk oldu.

YOKOHAMA

1917 yılında Japonya’nın Tokyo kentinde kurulan YOKOHAMA Rubber Co. 16 bini aşkın çalışanı ile yüksek kalitedeki ürünlerini 100’ü aşkın ülkede satışa sunuyor. Dünyanın tek marka ile 7’nci en büyük lastik üreticisi olan YOKOHAMA; binek otomobiller, kamyonet, kamyon ve otobüslerin yanı sıra madencilik, inşaat ekipmanları ve endüstriyel araçlar gibi farklı grupları kapsayan geniş bir ürün yelpazesine sahip.

YOKOHAMA lastikleri Türkiye’de 1983 yılından bu yana Bayraktar Grubu tarafından ithal edilip bayileri vasıtasıyla Türkiye pazarına sunuluyor. Yüksek kalite ve polimer teknolojisindeki zengin deneyimleriyle dünya çapında tercih edilen lastik markası olan YOKOHAMA, FIA World Touring Car Championship (WTCC), Japanese GT and ALMS (American Le Mans Series) başta olmak üzere dünyaca ünlü yarışlara ve motor sporlarına verdiği resmi destek ile tanınıyor. YOKOHAMA 2007 yılından bu yana IRC’nin (Intercontinental Rally Challenge) resmi ortağı.

 

 

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...