MERCEDES AMG PETRONAS ve IWC Schaffhausen güçlerini birleştirdi

İsviçreli saat üreticisi Ocak 2013’ten başlayarak üç yıl boyunca MERCEDES AMG PETRONAS takımının Resmi Mühendislik Ortağı olacak.

IWC Schaffhausen ve Mercedes-Benz’in performans markası AMG, 2004’te uzun soluklu bir ortaklık anlaşması imzaladıklarında, bu işbirliğinin temelleri mekanik ve ileri teknolojinin sınırlarını zorlamayı amaçlayan ortak bir taahhüde dayanıyordu. Her iki şirket de hassas mühendisliği en yüksek seviyeye taşımak söz konusu olduğunda uzun ve verimli bir geçmişe sahiptiler. O tarihten beri kendi sektörlerinin zirvesindeki konumlarını pekiştirdiler ve artık bu ortaklıkta yeni bir aşamaya geçiliyor.

IWC Schaffhausen CEO’su George Kern, şirketin Resmi Mühendislik Ortağı olarak üstlendiği rolü şöyle açıklıyor: “MERCEDES AMG PETRONAS ile kurduğumuz ortaklık yüksek mühendislik tutkumuzu, nihai mükemmellik arayışımızı ve performansımızı zirveye çıkarma hedefimizi global anlamda paylaşmamıza olanak verecek. Formula 1’in parçası olmak için sabırsızlanıyoruz.”

MERCEDES AMG PETRONAS CEO’su Nick Fry da Georges Kern ile hemfikir: “Mutlak mükemmellikte ısrar ederek bizimle aynı prensipleri benimseyen başka bir şirketle buluşmuş olmamız bir ayrıcalık. IWC Schaffahausen ile kurduğumuz ortaklığın her iki taraf açısından olağanüstü verimli olacağına yürekten inanıyoruz.”

MERCEDES AMG PETRONAS Takım Müdürü Ross Brawn ise son birkaç yılda Formula 1’in mühendislik alanında kaydettiği gelişmelerin altını çizdi ve motor sporlarının nihayetinde hepimizin yararlandığı teknolojileri test eden bir platform olduğundan bahseden Brawn Global motor sporlarının zirve noktası olan Formula 1 bu gelişimin ön saflarında yer alıyor ve önümüzdeki yıllarda da lider rolünü üstlenmeye devam edecek dedi.

 

 

 

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...