Sebastien Loeb Portekiz ve Arjantin’de zafer kazandı

İsveç Rallisi ile start alan Dünya Ralli Şampiyonası’nın en zorlu etaplarından Portekiz ve Arjantin rallisi tamamlandı. Lastikler için zorluk ve hayatta kalma testi olarak görülen Portekiz ve Arjantin Ralli’sinde, MICHELIN kullanıcısı Citroen ile Sebastien Loeb zafer kazandı.

Oldukça zorlu zeminleri ile bilinen Portekiz Rallisi ve Arjantin Rallisi için bu koşullara uygun olması nedeniyle FIA tarafından sert bileşenli MICHELIN Latitude Cross H1 lastikleri önerilmişti. Portekiz’in, çamurla kayganlaşan yollarının yanı sıra, yoğun sis 5-15 derece arasında sürekli değişen hava sıcaklığının altında gerçekleşen yarışta, yarışmacılar genellikle daha yumuşak yapıdaki MICHELIN Latitude Cross S1 lastikleri kullanmak durumunda kaldılar. MICHELIN Latitude Cross S1 lastikleri Portekiz Rallisi’nde Citroen ve Sebastien Loeb’i zafere taşırken, daha sert bileşenli MICHELIN Latitude Cross H1, Arjantin’in çakıllı yollarında ve değişken hava şartlarında üstün performansıyla Citroen DS3’ü ve Sebastien Loeb’i birinciliğe taşıdı.

Portekiz ve Arjantin Rallisi’nde Citroen DS3’ün başarılı pilotu Sebastien Loeb: “farklı yol ve hava koşullarına rağmen, yarışın çok zorlu etaplarından başarıyla çıkarak zafere ulaştı.

2012 Dünya Ralli Şampiyonası’nın, 25-27 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek olan, Yunanistan Acropolis Rallisi’yle devam edecek

 

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir