Hertz ve TomTom NeverLost® 5 satnav sistemini Türkiye ve Avrupa genelinde sunuyor

~ Ortaklığın hedefi yılda iki milyon sürücüye ulaşmak ~

Global araç kiralama şirketi Hertz Şirketler Grubu (New York Menkul Kıymetler Borsası / NYSE: HTZ)  ve dünya navigasyon devi TomTom Navigasyon; gerçekleştirdikleri işbirlikleriyle, NeverLost® 5 GPS sistemini Avrupa ve Türkiye’deki tüm Hertz kullanıcılarına gelişmiş navigasyon çözümleri sunuyor. NeverLost navigasyon cihazları, lokal Hertz web sitesinden ya da telefondan yer ayırtırken önceden rezerve edilebilir.

Hertz Uluslararası RAC Grup Başkanı Michel Taride: Müşterilerimize üstün hizmet verme konusunda kararlıyız ve NeverLost® 5 navigasyon cihazlarıyla sürücülere gelişmiş bir sürüş deneyimi yaşatacağımızı biliyoruz. Cihazlar, 700 büyük havaalanı ve Avrupa’da bulunan 18 ülkedeki Hertz müşterileri için hazır hale getiriliyor.”

NeverLost 5 taşınabilir sistem; kolay kullanılabilir dokunmatik ekran, 45 dilde yol tarifi, önceden programlanmış lokasyonların geniş datası gibi özellikleriyle müşterilerine güvenli ve rahat bir navigasyon deneyimi yaşatıyor.

Önümüzdeki 24 ay içinde, 8,000’den fazla yeni navigasyon cihazı, kapsamlı olarak sayısı artırılarak sunulacak. Bu sayı 2011 yılında gerçekleşen Hertz ve TomTom, NeverLost 4 işbirliğindeki sayının iki katından fazla.

TomTom Türkiye Ülke Müdürü Enis Yücesan: ”TomTom olarak Hertz ile olan işbirliğimizin çerçevesini genişletmekten ötürü çok mutluyuz. Bu ortaklıkla birlikte, Avrupa’da her yıl araç kiralayan 2 milyondan fazla sürücüye güvenilir navigasyon hizmeti vereceğiz.”

Hertz NeverLost® 5 sistemi; Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Portekiz, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, İngiltere ve Türkiye gibi ülkeler için uygun.

Hertz müşterileri için özel olarak tasarlanan Hertz NeverLost® uydu navigasyon sistemi ilk kez 2005 yılının Kasım ayında Avrupa’da tanıtıldı.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir