Chevrolet’de Koltuk Değişikliği

Dr. Thomas Sedran Chevrolet ve Cadillac Avrupa’nın Yeni Başkanı ve Genel Müdürü Olarak Atandı

Dr. Thomas Sedran (48) 1 Temmuz 2013’ten itibaren geçerli olmak üzere Chevrolet Avrupa’nın Başkanı ve Genel Müdürü olarak atandı. Sedran, 1 Nisan 2012’den bu yana Opel/Vauxhall’da Operasyonlar, İş Geliştirme ve Kurumsal Stratejiden sorumlu İdare Kurulu üyeliğini yürütüyordu.

Yeni atamayla ilgili açıklama yapan GM’in Global Üretimden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu Başkanı Tim Lee, “Otomotiv sektöründe 20 yılı aşkın tecrübesiyle, Dr. Thomas Sedran Chevrolet ve Cadillac’ın Avrupa’daki başarısını sürdürmesi için faaliyetlerimizi ve uzun dönemli stratejimizi yönlendirmede kilit rol oynayacak. Kendisine Opel/Vauxhall’deki başarılı çalışmalarından ve Chevrolet ve Cadillac’ın Avrupa’daki operasyonlarını yönetecek olmasından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Dr. Thomas Sedran da yeni göreviyle ilgili olarak, “GM’in global iki dev markası Chevrolet ve Cadillac’ı Avrupa’da yönetecek olmaktan dolayı heyecan duyuyorum. Chevrolet geçtiğimiz üç yılda 15 yeni ve yenilenmiş modeli pazara sundu. Yakın zaman önce pazara sunduğu Trax ve çok yakında pazara sunulacak olan Corvette Stingray ile Chevrolet, sektörde en yeni portföylerden birine sahip olmuş olacak. Cadillac, ATS’in bize yeni müşteri kazandırma fırsatı sunması sayesinde yeni segmentlere de girecek” dedi.

Sedran bu görevi 27 yıl General Motors’da çalıştıktan sonra, ailesiyle daha fazla zaman geçirmek için kendi isteğiyle emekliye ayrılacak olan Susan Docherty’den devralacak.

Dr. Thomas Sedran Kimdir?

Dr. Thomas Sedran 1 Nisan 2012’de Adam Opel AG’nin İdare Kurulu üyeliğine getirildi. Bu görevinde Operasyonlar, İş Geliştirme ve Kurumsal Stratejiden sorumluydu. Sedran şirketin Avrupa ve diğer bölgelerdeki uzun vadeli büyümesine yönelik iş stratejileri geliştirmek ve uygulamaktan sorumluydu.

Sedran Opel’de çalışmaya başlamadan önce altı yıl boyunca merkezi Almanya’nın Münih şehrinde bulunan global yönetim danışmanlığı şirketi AlixPartners’da otomotiv sektöründen sorumluydu. Bu görevi sırasında Opel/Vauxhall ile yakından çalışma fırsatı buldu.

13 Ağustos 1964’te Almanya’nın Augsburg şehrinde doğan Sedran, kariyerinin büyük kısmını yönetim danışmanlığı yaparak geçirdi. AlixPartners’dan önce Roland Berger Strateji Danışmanlığı şirketinde Global Otomotiv Merkezi’nden sorumlu olarak çalıştı.

Almanya’daki Hohenheim Üniversitesi’nde işletme master’ı yapan Sedran, Münih’teki Ludwig Maximillian Üniversitesi’nde de doktora eğitimini tamamladı.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir