Bosch, Otomotiv Satış Sonrası hizmetini telefonun diğer ucuna taşıdı

Bosch müşterilerine otomotiv satış sonrası hizmeti sunan 444 321 1 numaralı Çağrı Merkezi’ne, Türkiye’nin her yerinden, ister cep ister normal telefondan rahatlıkla ulaşmak mümkün!

Otomotiv Satış Sonrası’yla ilgili her türlü ticari ve teknik bilgi konusunda yönlendirme, müşteri memnuniyet anketleri, Bosch ürünleri ve Bosch servisleriyle ilgili müşteri şikayetlerinin yönetimini üstlenen merkez, yılda 25 bin çağrıya cevap veriyor.

Türkiye’nin her noktasından, ister cep ister ev ya da iş telefonundan sadece 444 321 1’i çevirerek ulaşılan Çağrı Merkezi, tüm müşterilerin Bosch Otomotiv Satış Sonrası hizmetlerinden yararlanmasını sağlıyor.

Çağrı Merkezi, ESI[tronic] şifreleme ve kurulum desteği gibi teknik hizmetlerin yanı sıra satış birimlerine destek amacıyla birçok farklı hizmeti bulunduruyor.

Çağrı Merkezi ekibi, Otomotiv Satış Sonrası’yla ilgili her türlü ticari ve teknik bilgi konusunda yönlendirme, müşteri memnuniyet anketleri, Bosch ürünleri ve Bosch servisleriyle ilgili müşteri şikayetlerinin yönetimini üstleniyor.

Belirlenen satış hedefleri doğrultusunda Teknik Eğitimler, Test Cihazı ürünleri bakım paketleri, ESI[tronic] yazılımı abonelik işlemlerinin doğrudan servislere satışını da gerçekleştiren Çağrı Merkezi, müşteri odaklı, hızlı ve çabuk ulaşılabilir bir yapıya sahip bulunuyor.

Bosch Otomotiv Satış Sonrası Çağrı Merkezi’nde yıllık 25.000 çağrıya cevap veriliyor. Doğrudan satış, şikayet ve müşteri memnuniyeti yönetimi çerçevesinde yapılan aktivitelerle Giden Arama rakamı ise 7.000 çağrıya ulaşıyor.
Bosch’un örnek çalışmalarından biri olarak yapılan Test Cihazı Memnuniyet anketlerinde, bugüne kadar cihaz kurulumu yapılan 150 Bosch müşterisinin %98’i, hizmeti beğeniyle karşıladığını ifade etti.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...