Yeşil Bursa Rallisi Start Aldı

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son yarışı olan OYAK-RENAULT 37.Yeşil Bursa Rallisi’nin ilk günü Pegasus Racing’den Luca Rossetti-Matteo Chiarcossi ekibinin liderliği ile sonuçlandı…

2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda şampiyonluk düğümünün çözüleceği 37.OYAK-RENAULT Yeşil Bursa Rallisi bugün start aldı.
OYAK-Renault’nun ana sponsorluğunda, Technospray, Hilton Bursa ve Bursa Büyükşehir Belediyesi katkıları ile kısa adı BOSSEK olan Bursa Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen rallinin ilk gününde 4 özel etap geçildi.
İlk olarak Kültürpark içerisinde oluşturulan Bursa Büyükşehir Belediyesi Seyirci Özel Etabı’nda yoğun seyirci desteği altında yarışan ekipler, daha sonra Soğukpınar, Dağgüney ve Firoz etaplarını kat ederek Hilton Bursa’da ilk günü noktaladılar.
Pegasus Racing adına yarışan 3 kez Avrupa Ralli Şampiyonu Luca Rossetti-Matteo Chiarcossi ekibinin liderliği ile sonuçlanan rallinin ilk gününde, Castrol Ford Team Türkiye’den Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibi 40,3 saniye farkla ikinci ve Pegasus Racing’den Burak Çukurova-Ünal Tezel de 49,1 saniye farkla üçüncü sırada yer aldılar.
Yarın sabah 07.30’da tekrar direksiyon başına geçecek olan ekipler, Kirazlı, Soğukpınar, Dağgüney ve Firoz özel etaplarını iki kez geçerek saat 18.00’den itibaren Hilton Bursa önünde bu zorlu mücadeleyi tamamlamaya çalışacaklar.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir