Shell Helix Motor Yağı Meydan Okuyor!

Shell Helix Driven to Extremes belgesellerinin gerçek macera görüntüleri www.youtube.com/shellhelix sayfasında

SHELL HELIX MOTOR YAĞI, DÜNYANIN EN ZORLU ŞARTLARINA MEYDAN OKUDU

Dünyaca ünlü üç oyuncu Tom Hardy, Adrien Brody ve Henry Cavill, Shell Helix Ultra’nın motoru koruma gücünü yeryüzünün en zorlu şartlarında test etti. Sibirya’nın dondurucu soğukları, Taklamakan Çölü’nün kavuran sıcakları ve balta girmemiş Ulu Sedili Ormanı’nda çekilen “Shell Helix Driven to Extremes” belgesellerinin görüntüleri, Shell Helix Youtube sayfasında ilgiyle izleniyor.

Shell Helix Ultra’nın üstün performansıyla motoru zorlu koşullarda nasıl koruduğunu anlatan ve çekimleri üç ayrı bölgede tamamlanan belgeseller geçtiğimiz aylarda Discovery Channel’da seyirciyle buluştu. Her bölümde farklı zorlu şartlara meydan okuyan Shell Helix Driven to Extremes ekibine Tom Hardy, Adrien Brody ve Henry Cavil eşlik etti.

Batman filmlerinden tanıdığımız Tom Hardy ve F1 pilotu Mika Salo, dünyanın en soğuk bölgesi olarak bilinen Sibirya’da -73 dereceye ulaşan dondurucu soğuklara meydan okuyarak 1000 kilometrelik yolculuk yaptı.

Immortals filminin yıldızı Henry Cavill ve Dünya Superbike Şampiyonu olan Neil Hodgson, ‘Ölüm Çölü’ olarak bilinen Çin’in Taklamakan Çölü’nde 50 dereceyi aşan sıcaklıkta 800 kilometrelik bir yolculuk yaparak insanın ve makinenin sınırlarını zorladı.

Piyanist filminin ünlü oyuncusu Adrien Brody ise Mika Salo ile birlikte sağanak yağış, fırtına ve sellerin etkili olduğu Malezya’nın balta girmemiş Ulu Sedili Ormanı’nda heyecan dolu bir sürüşe tanıklık etti.

Yardım ekiplerinden uzak sahip oldukları araçların hayati önem taşıdığı macerada, bulundukları bölgenin zorlu hava ve yol koşullarına göre araçlarını donatan ekipler, ayrıca uydu telefonu, acil yardım fişeği, özel kıyafetler gibi önlemler de aldılar.

Üç ayrı bölümden oluşan Shell Helix Driven to Extremes belgesellerinin Sibirya, Çin ve Malezya’da geçen macera dolu görüntüleri www.youtube.com/shellhelix linkinden izleyebilirsiniz.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir