Skoda Motor Sporları Takımından Çifte Zafer

Avrupa Ralli Şampiyonası’nın Korsika Adası ayağında Skoda Motor Sporları takımının başarılı pilotları Kopecky ve Dresler ikinci olarak podyuma çıkarken liderliklerini daha da sağlamlaştırdılar. Bunun yanında bir başka başarılı haber de yeni kurulan Skoda MRF Takımı’ndan geldi. Skoda MRF takımından Esapekka Lappi ve Janne Ferm ikilisi Yeni Zelanda’da düzenlenen Asya Pasifik Ralli Şampiyonası’nda finişi birinci sırada geçerken, yine Skoda Takımı’ndan Gaurav Gill ve Glen McNeall da ikinci olarak podyumda yer aldılar.

Bu yıl 56’ncısı düzenlenen ve asfalt yollar içinde Avrupa Ralli Şampiyonası’nda öne çıkan yarışların başında gösterilen Korsika Rallisi’nde Skoda adına Fabia S2000 ile yarışan Kopecky, kötü hava şartları ve zorlu parkurda başarılı bir yarış çıkarttıklarını belirterek “Şampiyonluğa uzanan yolda çok fazla risk almadık. Dört yarıştan üçünü kazanmıştık. Korsika’da ikinciliği alarak şampiyonluk için önemli bir adım attık“ dedi. Kopecky/Dresler ikilisi Avrupa Ralli Şampiyonası’nda bir sonraki yarış olan Geko Ypres  Rallisi için 27-29 Haziran tarihleri arasında Belçika’da olacaklar.

Bir Başarılı Haber de Yeni Zelanda‘dan

Yeni kurulan Skoda MRF Takımı da, katıldığı ilk yarış olan Asya Pasifik Ralli Şampiyonası’nda muhteşem bir zafere imza attı. Yeni Zelanda’daki Whangerei Rallisi’nde  Esapekka Lappi ve Janne Ferm’den oluşan Skoda ekibi finişi birinci sırada tamamlarken, Gaurav Gill ve Glen McNeall ikilisi de hemen ardından ikinci sırada finiş görerek takım adına duble yaptılar. Fabia S2000’ler ile yarışa katılan pilotlar, zorlu etaplardan oluşan parkuru başarıyla aşarak podyumun ilk iki sırasına çıktıklarını belirterek “ Harika bir ritm yakaladık. Bu ilk yarış göstermiştir ki Skoda takımı gelecek yarışlarda da başarılı olacaktır“ dediler. Skoda Motor Sporları Başkanı Michal Hrabanek de, Korsika ve Yeni Zelanda’daki yarışlar sonucunda Skoda olarak büyük bir başarıya imza attıklarını kaydederek, “Whangerei Rallisi’nde ilk iki sırayı almak gerçekten önemliydi. Otomobillerimizin ve pilotlarımızın bu başarısını her türlü övgüyü hak ediyor“ şeklinde konuştu. Asya Pasifik Ralli Şampiyonası’nda bir sonraki yarış 14-16 Haziran tarihleri arasında Güney Pasifik’teki Yeni Kaledonya’da gerçekleştirilecek.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir