King of Europe Drift Grand Prix İstanbul’da

Avrupa Drift Şampiyonası olan King of Europe Drift ilk kez Türkiye’ de.

Drift Kulübü tarafından düzenlenen King of Europe Drift Grand Prix İstanbul ayağı 16 Haziran 2013 Pazar günü saat 09:00 da İstanbul Tuzla Autodrom yarış pistinde start alacaktır.

King of Europe Drift Grand Prix Serisi’nin bir ayağı olan İstanbul yarışı; İtalya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan ve Bulgaristan’dan gelen 16 profesyonel drift pilotunun katılımı ile gerçekleştirilecek ve Dünya Drift Derneği olan “World Drift Association” nın Dünya Drift Pilotları sıralaması için puan verilecektir.

Dünya standartlarında bir organizasyon olması, Avrupa’da yarışan profesyonel pilotların katılımı ve ülkemizde Drift sporuna olan ilgi ve merak nedeniyle, çok sayıda izleyici beklenmektedir.

Motors TV’ de ve Eurosport’ da yayınlanan King of Europe Drift TV Programında yayınlanacak yarışmaya ulusal basının da ilgisi yüksek olacaktır. Yarışma sırasında çekilecek video ve fotoğrafların internette çok yüksek izlenme sayılarına ulaşacağı kesindir.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir