Alaylılar Mektebi

H. Hüseyin YAYLA

Hüseyin Yayla Kimdir?

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

7 Cevaplar

 1. Gülseren dedi ki:

  eğitim pratiğe dökülmeli..İş alanında tecrübe…
  Bir süre sonra alaylılar da iş ortamlarından çekilirse ne olacak? Bilgi ve tecrübeler yeni nesillere aktarılmalı…haklısınız :)

 2. Sona Küçükyan dedi ki:

  Doğru tabii.
  “Hiç okumayanla okuyan bir olur mu?”

 3. H. Hüseyin Yayla dedi ki:

  Teknoloji – Psikoloji – Tüketici hakları v.b. çağın gereklerini, “iş bilgisi” ile yoğurmak lazım. Her şey çok hızlı gelişiyor. Bilgiyi de aynı hızla aktarmak ve harmanlamak lazım.

 4. Fehmi Sayın dedi ki:

  Hüseyin Kardeşim, yazılarını okuyor ama uzun süredir yeni bir çevrede, yeni iş arkadaşları ve yeni müşterilerle haşır neşir olduğum için yorum yapamıyorum. Yazına konu olan ikinci el faaliyetinde almak olgusu ayrı bir uzmanlık ve satmak kadar önemli oduğu bir gerçek ve satış destek, ekspertiz, araç hazırlama vs gibi işin mutfak kısmında olup ıskalandığı ve eğitimle ortaya çıkartılması doğru bir yaklaşım ancak alım kısmında olan arkadaşlarında buna istekli ve kendilerini ikinci elin ikinci sınıfı gibi görmek huyundan vazgeçmeleri ve savaşmaları lazım, çünkü alma kabiliyetinin olmayanın satma kabiliyeti olmadığı gibi, satma kabiliyeti olmayan ekibin alma kabiliyetide olmaz, olaya bir bütün olarak bakmak lazım. Otomotiv sektöründe buna benzer bir durumda kaporta – boya çalışanları için geçerlidir, hepsi alaylıdır,hep kendilerini satış, servis mekanik katından sonra 3. sınıf gibi görürler oysa şu anda yetkili satıcı faaliyetinde kaldıraç oranı en yüksek departmandır ve kendi kıymetleri bilinmemekle beraber kendileride kendi kıymetleri için mücadele etmezler, daha çok şeyler söylenebilir, şimdilik sevgiyle ve hoşcakalın.

 5. Remzi Bayrak dedi ki:

  Yıllardır ikincielcilerin dile getirmek isteyipte söyleyecek ne kimseyi nede kurumu bulamadığı tabiri yerinde ise kanayan yarasıdır bu durum.Gerçekleştiği takdirde ikincielcilerin kalitesi,departmanın kalitesi ve akabinde kazançların da artacağı anlamına gelir.Mükemmelliğin sırrı bu yazıdaki sistemin hayata geçirilmesidir.Saygılarımla.

 6. Tuğba Oksal dedi ki:

  Sevgili Huseyin, bu hafta da bizi dusundurdun. Umarim sektor senin gibi isini seven, isine hem isgucuyle hem de dusunceleri, cozum onerileri ve kalemiyle sahip cikan, tecrubeli, caliskan, durust bir arkadasa sahip olmanin degerini bilir. Yazilarinin devamini merakla bekliyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir