Dr. Abdullah Demir

Published on Kasım 30th, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Yazmak tarihe not düşmektir

Yazmak tarihe not düşmektir…

Yazmak paylaşmaktır,

tanık olmaktır,

görmektir,

göstermektir,

duymaktır

ve

duyurmaktır,

Ama hepsinden öte yazmak,

aldırmaktır.

Okumak da bir o kadar öyle.

Başkasını bilemem ancak benim için yazmak hep korkuyu içinde barındıran neşeyle olmuştur.

Çünkü yazmak tarihe not düşmektir.

Düşülen bu notun gücü,

kokusu,

tadı,

rengi

ve

dili,

iyi ve bir o kadar da güzel olmalı.

Çünkü hem yazar hem de okur onları koklamaktan,

tatmaktan

ve

onlarla dilleşmekten ayrı bir haz alır.

20. yılını kutlayan ve otomobilseverlere bu hazzı yaşatan ve tarihe not düşen otohaber ailesini kutluyorum.

Bende Otohaber dergisinde 2006 ile 2010 yılları arasında okur sorularını cevapladım. Otohaber dergisi, bugün büyüyen ve genişleyen kadrosu ile bu misyonu ve vizyonu layıkıyla yerine getirmektedir.

Otohaber yolunu ve yolculuğunu,

dergide emeği geçenlerin kalbinde

ve

zihninde çektiği sancıyla yapmaktadır.

Çünkü Otohaber ailesi;

aldırdığı için,

üstüne alındığı için,

vicdanına

ve

aklına ses geçirmez bir örtü örtmediği için yazar…

Kaleminize ve kalemimize sağlık….

Nice 20 yıllara…

Not: Bu yazı 20. yılını kutlayan Otohaber dergisine gönderdiğim ve özel sayıda yayımlanan yazımdan alıntılanmıştır. Dr. Abdullah DEMİR

 

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑