Oto Haber

Published on Temmuz 25th, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

TEKDER, teknik elemanları iftarla buluşturdu…

Binlerce üyesi ile Teknik elemanları bir çatı altında toplayan TEKDER ailesi bu yıl 16.sı düzenlenen geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldi. Topkapı Sosyal tesislerinde düzenlenen iftar yemeği dernek üyelerinin yoğun katılımı ile gerçekleşti

İftar yemeğine, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer, Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karaca, Has Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı, İBB Başkan Danışmanı ve Dünya Belediyeler Birliği Ortadoğu Genel Sekreteri Mehmet Duman, Şehir Hatları Genel Müdürü Süleyman Genç, ÖZİDAŞ Genel Müdürü Ayhan Karcı ve Çeşitli STK’ların Genel Başkanları katıldı. Birçok Bakan ve Milletvekili ise çektikleri faxlar ile iyi dileklerini ilettiler.

İftar programı Dernek bünyesinde gerçekleştirilen faaliyetlerin yer aldığı bir sunum ile başladı. Tasavvuf müziği, ney dinletisi ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile misafirlere hoş dakikalar yaşatıldı. Ezanın okunması ile oruçlar açıldı ve daha sonra protokol konuşmaları ile program son buldu.

İftar yemeğinde Teknik Elemanlar Derneği (TEKDER) İstanbul Şube Başkanı Hüseyin Kurşun bir de konuşma yaptı.

Tüm katılımcılara iftar yemeğinde kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederek sözlerine başlayan Hüseyin Kurşun, Sivil Toplum Kuruluşlarının öneminden bahsetti. Günümüzde daha da önemli hale gelen STK’ların karar aşamasında rol alması gerektiğini söyleyen Kurşun iş güvenliği konusunda da daha hassas olunması gerektiğini ve uygulama aşamasına gelinen kentsel dönüşüm projelerinin kültürümüz ile örtüşen projeler olması gerektiğini ifade etti.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑