Dünyanın en güçlü scooter’ı Aprilia SRV 850 satışa sunuldu…

Aprilia SRV 850’ye Şimdiden 2 Sipariş!

İtalyan Aprilia’nın dünyada bugüne kadar üretilmiş en hızlı ve en güçlü scooter modeli olarak dikkatleri üzerine çeken Aprilia SRV 850 modeli Türkiye’de de satışa sunuldu. Piaggio Grup Türkiye temsilcisi Ferco Motor tarafından ülkemizde 13 bin 500 Euro’ya satışa sunulan Aprilia SRV 850,  şimdiden 2 sipariş aldı.

Aprilia DNA’sı ile Superbike dünyasının performans ve estetik anlayışını scooter tutkunları için harmanlayan Aprilia SRV 850, geliştirilen motor performansı ve estetik altyapısıyla dikkat çekiyor. Aprilia SRV 850, Aprilia mühendisleri tarafından pistlerde kazanılan zaferler ışığında geliştirilen sıvı soğutmalı, elektronik enjeksiyonlu, dünyadaki ilk ve tek 90 derece açılı çift silindirli 839,3 cc’lik V yapılı ve 76 HP’lik güç ünitesiyle ön plana çıkıyor.

İtalyan Aprilia tarafından yıllarca dünyanın her tarafındaki yarış pistlerinde kazanılan zaferlerle birlikte edinilen bilgiler ışığında geliştirilen Aprilia SRV 850, Ferco Motor tarafından 13 bin 500 Euro’luk satış fiyatıyla Türkiye’de de satışa sunuldu. Aprillia DNA’sı ile Superbike dünyasının performans ve estetik anlayışını scooter tutkunları için harmanlayan SRV 850 geliştirilen motor performansı ve estetik altyapısı ile dikkat çekiyor. İlk etapta 2 sipariş alan ve Ağustos ayından itibaren teslimatlarına başlanacak olan Aprilia SV 850, Aprilia mühendisleri tarafından pistlerde kazanılan zaferler ışığında geliştirilen sıvı soğutmalı, elektronik enjeksiyonlu, dünyadaki ilk ve tek 90 derece açılı çift silindirli 839,3 cc’lik V yapılı ve 76 HP’lik güç ünitesiyle ön plana çıkıyor.

Bugüne kadar üretilmiş en hızlı ve en güçlü scooter unvanına sahip olan Aprilia SRV 850, Aprilia’nın motor sporları geleneğini üçlü far, far tertibatının altındaki dinamik hava girişleri ve rüzgâr tünelinde şekillendirilmiş yarış şasisiyle sürdüren SRV 850 iki tonlu siyah-kırmızı rengiyle de ön plana çıkıyor.  Ayrıca ön çamurluk ve dönüş göstergelerinin bulunduğu ayna kısmı ile Aprilia yarış stiline sadık kalan SRV 850 alüminyumdan üretilen gidonlar ve yeni sportif tutamaklarıyla da göz dolduruyor. İleri teknoloji ürünü materyalden üretilen geniş selesi ile sürücü ve yolcuya konforlu bir seyahat olanağı sunan SRV 850’nin zarif ve ince arka kısmında ayrıca LED teknolojili bir aydınlatma ünitesi bulunuyor.

Çift silindirli motorunun gereği olarak çok sert bir şasiyle sunulan Aprilia SRV 850, 5 kg hafifleyen ağırlığı ile önde 16 inç, arkada ise 15 inçlik alüminyum jantları sayesinde sürüş hassasiyetini garanti ediyor.  Önde Brembo Gold Serisi çift pistonlu kaliper ve iki adet 300 mm çelik disk kullanılan Aprilia SRV 850’nin arka tekerleğinde ise karşılıklı iki piston içeren 280 mm’lik çelik disk yer alıyor.

APRILIA SRV 850:Teknik Özellikler

Motor90° V- çift motor, 4 zaman
Motor kapasitesi839,3 cc
İç çap/strok88 mm/69 mm
Güç7.750 rpm’de 76 HP
Tork 6.000 rpm’de 76,4 Nm
Zamanlama sistemiÜstten tek kam mili (SOHC) – silindir başına 4 supap
İndüksiyon sistemi Ø 38 mm tekli gövde ile elektronik enjeksiyon
Soğutma SistemiÜç yollu termostatlı sıvı
YağlamaÇift çarklı yağ pompası ile kuru karter
ŞanzımanTork sunuculu CVT
DebriyajVibrasyon takozlu, otomatik kuru santrifüj kavrama
ŞasiYüksek mukavemetli çelik borulu çift beşik
Ön SüspansiyonDüz tutunma destekleri, ve çekme pimi (set-back pin) içeren 41 mm çaplı hidrolik teleskopik çatal (122 mm tekerlek dikey hareketi)
Arka süspansiyonYanal monte edilmiş, yatay hidrolik amortisör. Yedi pozisyona yay önyükleme ayarı.
Ön frenİki adet Brembo çift pistonlu 28 mm yüzer kaliperli, 300 mm yarı yüzer, paslanmaz çelik çift disk.
Arka fren280 mm paslanmaz çelik disk ve 25.4 mm çift pistonlu kaliperler
Ön tekerlek jantı16″ x 3,50 alüminyum alaşım
Arka tekerlek jantı15″ x 4,50 alüminyum alaşım
Ön lastik120/70-R16” iç lastiksiz – 57H
Arka lastik160/60-R15” iç lastiksiz – 67H
Uzunluk/Genişlik2,237 mm/790 mm
Aks aralığı1.593 mm
Sele yüksekliği780 mm
Yakıt deposunun kapasitesi18,5 litre
Kuru ağırlık249 kg
Emisyon uygunluğuEURO 3

 

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...