Oto Lastik

Published on Eylül 12th, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Continental Avrupa’daki Pazar Liderliğinden Sonra Asya Kıtası’nda da Büyüyor!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

Kısa bir süre önce Modi Tyres Company Limited’ı satın alan Continental, binek otomobillere ve ticari araçlara yönelik radyal lastik üretimini artırmak üzere Modipuram’a 50 milyon Avrodan fazla ek yatırım yapıyor.

Avrupanın en büyük, dünyanın sayılı otomotiv yan sanayi tedarikçisi ve lastik üreticisi Continental, Modi Tyres Company Limited’in (MTCL) satın alınmasının ardından Hindistan’daki yatırımlarına hız verdi. Bu kapsamda Continental India Ltd, Hindistan’da hem yenileme pazarı, hem de OEM ticaretine yönelik büyük yatırımlarda bulunacak.

Modipuram fabrikasındaki üretimi bu yıl içerisinde kamyon ve otobüslere yönelik yarım milyondan fazla çapraz katlı lastik (TBX) üretecek şekilde artıracak olan Continental India Ltd, TBX üretimini 2013 yılında, 1.000.000 adedi aşacak şekilde artırarak sürdürmeyi planlıyor. Continental India Ltd ayrıca 2013’ün ikinci yarısında binek otomobillerine ve ticari araçlara yönelik radyal lastik üretimine başlamak üzere 50 milyon Avronun üzerinde bir ek yatırım yapılacağını ve önümüzdeki birkaç yıl içerisinde 600 ila 800 kişi daha istihdam edileceğini açıkladı.

Hindistan’da birinci sınıf teknolojinin yanı sıra, üstün kaliteli lastiklere sahip araçlara yönelik artan bir talebin olduğunu ve radyal lastiğe dönüşün Hint kamyon lastiği pazarının ardındaki itici güç olacağına inandıklarını belirten Continental AG İcra Kurulu Üyesi ve Lastik Bölümü Başkanı Nikolai Setzer, “Radyal kamyon lastiği üretimine yaptığımız 50 milyon Avronun üzerindeki ek yatırım bu talebi karşılamak açısından sağlam bir temel oluşturacak. Continental, böylece piyasaya yerel üretimin haricinde hem radyal, hem de çapraz katlı lastik sunarak rekabetçi bir atılım da gerçekleştirmiş olacak. Aynı zamanda, Continental India Ltd’nin şu anda 1600 olan personel sayısını önümüzdeki birkaç yıl içerisinde üçte birden fazla artırarak 2.200 ila 2.400’e çıkarmayı planlıyoruz. Bu da bölgede ek iş fırsatları sunacağımız anlamına geliyor” dedi.

Geçen yıl Continental’in Asya’da yaklaşık %50 oranında bir artışla 4 milyar Avronun üzerinde satış kaydettiğini belirten Continental India Ltd’nin CEO’su Andreas Penkert ise “Gerçekleştireceğimiz yatırımlar Hindistan için bir dönüm noktasını teşkil ediyor. Continental, binek otomobili lastiklerinde Avrupa’nın pazar lideri konumunda. Orijinal Donanım sektöründe, Avrupa’nın yeni otomobillerinin tamamının neredeyse yüzde 30’u üretim hattından Continental lastikleriyle çıkıyor. Ticari araç lastiklerinde de Continental, birinci sınıf kamyon, otobüs ve sanayi lastikleri alanında dünyanın en büyük üreticilerinden biri. Bu birikimimizle ve sektöre yönelik uzun vadeli vizyonumuzla, hem müşterilerimiz hem de Continental için değer sağlayacağız” diye konuştu.

 

 

Continental hakkında:

Continental 2010 yılında 26 milyar Euro’luk bir ciro ile dünya çapında önde gelen otomotiv tedarikçilerindendir. Fren sistemleri, motor ve şasi sistemleri ve elemanları, aletle donatım, infotainment (bilgilendirmeli eğlence) çözümleri, araç elektroniği, lastik ve teknik elastomer ürünleri sunucusu olarak Continental daha fazla sürüş emniyeti ve küresel iklim korumaya önemli katkılarda bulunmaktadır. Bunun ötesinde Continental ağa bağlı otomotiv iletişiminde yetkin bir iş ortağıdır. Continental 46 ülkede yaklaşık 150.000 çalışanıyla faaliyet göstermektedir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑