Oto Modifiyeciler Kocaeli’de

Kocaeli’de, çeşitli illerden yaklaşık 300 otomobilin katıldığı “Oto Modifiye Fuarı” açıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Alanı’nda, “izmittuning.com” adlı internet sitesince organize edilen fuarda, otomobiller Modifiye Güzellik ve Ses (Desibel) yarışmalarıyla katılımcıların beğenilerine sunuldu.

İnternet sitesi yöneticisi Yusuf Battal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’deki tüm modifiyeli araçları Kocaeli’ye toplamak amacıyla fuarı organize ettiklerini belirterek, Marmara Bölgesinin yanı sıra Türkiye’nin çeşitli illerinden yaklaşık 300 modifiye otomobilin katıldığını söyledi.

Fuarda yarışmaların ardından uzaktan kumandalı araçlarla da gösteri sunulacağını ifade eden Battal, fuara yaklaşık 3 bin ziyaretçi beklediklerini kaydetti.

Oto Modifiye Fuarı’nın çok sayıda ilde düzenlendiğine, Kocaeli’de ise ilk defa düzenlendiğine işaret eden Battal, “Kocaeli’de daha önce böyle bir organizasyon düzenlenmedi. Bizler de modifiyeli otomobilleri vatandaşlara tanıtmak amaçlı bu organizasyonu düzenledik” diye konuştu.

Battal, bir otomobilin en düşük bin liraya modifiye edilebildiğine, aşırı modifiyeye kalkışıldığında bu maliyetin 10 bin lirayı bulduğuna dikkati çekerek, fuara katılan araçların ziyaretçilere keyif dolu anlar yaşattığını sözlerine ekledi.

Kaynak:  AA, Haber7.com.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir