Oto Haber

Published on Ekim 31st, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Mobicar ve Nef’ten yenilikçi proje

Üyelerine, bir kartla dilediği anda ve ihtiyaç duyulan zaman aralığında araç kiralama hizmeti sunan Mobicar ile geliştirdiği nitelikli konut projeleri ve keşifleri ile dikkat çeken Nef; kullanıcı odaklı, yenilikçi bir projede buluştu.

Mobicar’ın, istenildiğinde saatlik ya da günlük, tek kartla, istenilen noktadan, hiçbir prosedür ile vakit kaybetmeden araç kiralama hizmeti, Nef Flats Levent 163 sakinleriyle buluştu. Proje ile Nef Flats Levent 163 otoparkı Mobicar’ın araçlarının yeni lokasyonu oldu. Artık Nef Flats Levent 163 sakinleri, Mobicar üyesi olarak, ihtiyaç duyduklarında, ister saatlik ister günlük kullanabilecekleri ve 7/24 erişebilecekleri araçlara, otoparklarından ulaşacak. Proje ile ilgili Mobicar’ın kurucu ortakları Emir Dino Günel, şu sözleri kaydetti: “Nef Flats Levent 163 sakinleri bundan sonra araba sahipliğinin getirdiği külfetlerden kurtularak, ulaşım ihtiyaçlarını çok daha ekonomik şekilde karşılayabilecekler.”

Kullandığın kadar öde!

Nef, 1+1 evi 24 odalı bir eve dönüştüren “Foldhome” konsepti ile Play Station odasından, tam donanımlı bir müzik stüdyosuna, özel sinema odasından, açık hava sinemasına, misafir odalarından, karaoke ve parti odasına kadar bir çok odayı daire sahiplerinin kullanımına sunuyor.

Dünya’da ilk kez uygulanan ‘’Foldhome’’ konseptiyle gayrimenkul sektörüne yeni bir soluk getiren Nef ve araç paylaşım platformu Mobicar, örnek bir iş birliği yaptı. Mobicar ile gerçekleştirdikleri katma değerli bu projenin önemini dile getiren Nef Satış ve Pazarlama Direktörü Selçuk Çelik, Nef projelerinin tamamının yenilikçiliğe ve verimli kullanıma dayandığına dikkat çekti. Mobicar’la hayata geçirilen projeyle, Nef Flats Levent 163 sakinlerine benzersiz bir konfor sunduklarını söyleyen Çelik, “Nef sakinleri gerek projelerin fiziki avantajları nedeniyle gerekse sunulan hizmetlerle birçok ayrıcalığa sahip” dedi.

Resmi olarak yapılan anlaşma kapsamında, Nef ile Mobicar’ın ilk buluşması gerçekleşti. Nef Flats Levent 163’e Mobicar’ın fiyakalı ve pratik kategorisinde, farklı sınıftan araçları yerleştirildi. Artık Nef Flats Levent 163 sakinleri, Mobicar üyesi olarak, İstanbul’un yeni ulaşım alternatifi Mobicar’dan rahatlıkla faydalanabilecekler.

 

Tags:Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑