Oto Haber

Published on Mayıs 11th, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Kadın Otomobil Editörleri Citroën DS3’ü Dünyada Yılın Otomobili Seçti

Dünyanın her yerinden kadın otomotiv editörleri tarafından belirlenen “Women’s World Car of the Year”ödüllerini kazananlar Uluslararası Araştırma Şirketi Grant Thornton tarafından Yeni Zelanda’da açıklandı. 14 kişilik jürinin gizli oylaması sonucunda ekonomik araç kategorisinde Citroën DS3 “Women’s World Car of the Year” ödülüne layık görüldü.

Bu sene üçüncüsü düzenlenen ve Dünya çapında kabul gören “Women’s World Car of the Year” ödülleri kapsamında Aile Otomobili, Spor Otomobil, Lüks Otomobil ve Ekonomik Otomobil kategorilerinde ödül veriliyor.

Her kategoride 10 farklı kritere göre belirlenen en az 7 otomobilin yer aldığı ve 14 kadın otomotiv editöründen oluşan jürinin gizli oylaması ile birincilerin belirlendiği yarışmanın ödül töreni Hintli jüri Renuka Kirpalani ev sahipliğinde Hindistan’da yapılacak ve yıl sonunda kazanan arabaların ana merkezlerine ödülleri teslim edilecek.

Tags: , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑