Oto Haber

Published on Mart 1st, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Chevrolet Trax, şehir gezginlerinin vazgeçilmezi olacak

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

SUV üretimi konusunda 77 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan Chevrolet’nin yeni Mini SUV modeli Trax, ilkbaharda Avrupa’daki Chevrolet bayilerinde satışa sunulacak.
Chevrolet, 77 sene önce satışa sunduğu Suburban Carryall ile başlayan SUV geleneğindeki iddiasını Yeni Chevrolet Trax ile artırıyor. Geçtiğimiz Eylül ayında Paris Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri ve Kasım ayında düzenlenen Autoshow Istanbul ile Türkiye prömiyeri gerçekleştirilen Trax, Chevrolet’nin hızla büyüyen küçük SUV segmentindeki modeli olacak.
Orta ve Batı Avrupa’daki tüketicilerin daha küçük ve kompakt otomobillere yönelimi esas alınarak tasarlanan Chevrolet Trax, Avrupa yolculuğuna başlıyor. Chevrolet’nin yeni Mini SUV modeli Trax, ilkbaharda Avrupa’daki Chevrolet bayilerinde satışa sunulacak. Trax 140 hp gücünde ve 200Nm tork üreten 1.4L turbo şarjlı benzinli motor, 115hp gücünde ve 155Nm tork üreten 1.6L benzinli motor seçenekleriyle Avrupa ile eşzamanlı olarak yaz ayları başında Türkiye’de de satışa sunulacak.
5 Koltuklu Chevrolet Trax’ta, koltukların sekiz farklı konfigürasyonda düzenlenebilmesiyle birlikte aracın köşelerine ve girintilerine zekice konumlandırılmış saklama bölümlerine yüksek miktarda eşya konulabiliyor. Tüm bunlara rağmen Trax yalnızca 4,25 metre uzunluğa ve 1,77 metre genişliğe sahip. Üstelik, SUV sürücülerine yine aynı yerden yüksekte olma hissini de sunuyor.
Chevrolet Avrupa’nın Başkanı Susan Docherty konuyla ilgili olarak: “Trax, Chevrolet’nin büyüyen SUV segmentine yeni bir model sunmasını sağlayacak. Ayrıca bu araç şehir gezginlerinin ihtiyaç duyduğu esnekliği, olağanüstü yakıt verimliliği ve binek otomobiline benzer yol tutuşu ile öne çıkacak. Chevrolet onlarca yıldır güvenilir ve yüksek kapasiteli SUV’lar üretmesiyle tanınıyor. Trax, geleneksel Chevrolet değerlerine yenilerini eklemeye devam edecek. Trax, Chevrolet’nin temel uzmanlıklarından biri olan olağanüstü SUV’lar üretmenin ve satmanın modern bir ifadesidir” dedi.
Chevrolet Türkiye Genel Müdürü Tolga Atmaca ise Trax’ın Türkiye yollarında yaz aylarının başında görülmeye başlanacağını belirtti. Atmaca Mini SUV segmentindeki araç satışlarının, Avrupa otomotiv pazarındaki düşüş trendini yavaşlattığını belirtti. Atmaca “Segmentte 2008’de 130 bin 214 otomobil satıldı ve bu miktar %0,7’lik bir pazar payına denk düşüyordu. Segment satışları 2012’de 264 binin biraz altına kadar çıktı ve pazar payı da yüzde ikinin biraz altına ulaştı. Tüm işaretler, bu segmentin pazar payının sürekli olarak arttığını gösteriyor. 2018 itibariyle Avrupa’da toplam satışların neredeyse iki katına çıkacağı ve pazar payının %2,8’e ulaşacağı tahmin ediliyor. Trax ile yaşamları ağırlıklı olarak modern şehirlerde geçen müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya dönük bir aracı satışa sunmuş olacağız” şeklinde konuştu.
Küçük SUV’lar birisi turbo şarjlı, yüksek verimli iki benzinli motor ve gerektiğinde devreye giren Akıllı 4-Çeker (AWD) seçeneği ve yeni nesil bir bilgi-eğlence sistemi olan MyLink ile birlikte sunuluyor. Interaktif Bilgi ve Eğlence Sistemi Chevrolet MyLink, cep telefonu bağlantısı, adres defteri, müzik, resim ve uygulamalar gibi akıllı telefonlarda yer alan içeriği 7 inç boyunda dokunmatik ekrana entegre ediyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑