Oto Haber

Published on Ocak 16th, 2015 | tarafından Serkan Ceyhan

0

BMW 1 Makyajlı Olarak Tanıtıldı

BMW 1 serilerinde her ne kadar orta sınıfı hedefliyor olsa da  üst segmentine bu makyaj ile yaklaşmış görünüyor. Arkadan itişli olarak kompakt hatchback sınıfında tek olan 1 Serisi’nin dış tasarımında detaylı bir cerrahi operasyon geçirmiş. Ön bölümü önemli ölçüde değiştirilen 1 Serisi, geniş hava akım tasarım kanalları ile dikkat çekiyor. Ön farlarda daha dinamik bir tasarıma gidilirken, eski versiyonuna göre artık LED gündüz farları standart olarak müşterilere sunulacak. Arka bölümde ise yine Led stoplar standart olarak bulunacak.

Aracın içinde ise, koltuk kaplamalarından, bütün sistemlerin kumanda düğmelerine kadar değişmiş söz konusu. M Sport direksiyon en büyük yenilik olarak sunulurken otomatik klima,yağmur sensörü ve 6.5 inç boyutunda bir multimedia ekranı ön konsolda standart olarak veriliyor.Ayrıca hız sabitleyici,park asistanı da yenilikler arasında yer alıyor.

Motor özelliklerine bakacak olursak, 116i modelinde 1.5 litrelik 3 silindirli motor kullanılmış. Bu motor ile 109 beygir gücü ve 180 Nm tork üretilebiliyor. 118i modelinde ise 1.6 litrelik motor bulunuyor ve 136 hp ve 220 Nm tork üretiliyor. 120i modeli 1.6 litrelik motoru ile 177 beygir gücüne sahip olup 250 Nm tork üretiyor. 125i’nin kaputunun altında ise 2.0 litrelik bir motor bulunuyor bu motor da 218 hp olup,310 Nm tork üretiliyor.

Tags: , ,Yazar Hakkında


Üste Git ↑