Oto Haber

Published on Şubat 6th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Auto Bild “OSRAM Night Breaker Plus”ı lamba testinin şampiyonu ilan etti…

OSRAM’ın performans ürünü Night Breaker Plus, Auto Bild Dergisi tarafından gerçekleştirilen “H7 lamba” testlerini birincilikle tamamladı. Dünyanın en iyi aydınlatma markalarının katıldığı çalışmada, 20 farklı H7 otomotiv lambası “ışık akısı”, “parlaklık” ve “geometri” açısından test edildi. Testler boyunca en parlak lamba olarak öne çıkan OSRAM Night Breaker Plus liderliği elde etti.

OSRAM’ın diğer otomotiv lambaları da Auto Bild’in testlerinde başarılı sonuçlar aldı. Dünyanın en güçlü Xenon otomotiv lambası olan OSRAM Silverstar, genel değerlendirmede 4. sırayı alırken, OSRAM standart serisi de ilk on içerisinde yer aldı.

OSRAM Night Breaker Plus: Dünyanın En Güçlü Otomotiv Halojen Lambası

OSRAM Night Breaker Plus, standart halojen lambalara göre yolda %90’a kadar daha güçlü ve %10’a kadar daha beyaz ışık ile 35 metreye kadar daha fazla ışık demeti ile daha güvenli ve daha rahat sürüş sağlıyor.

Özellikleri:

− %50 daha uzun ömür (Eski seri NBR’a göre)

− Daha hızlı reaksiyon için optimum ışık

− Daha düşük yansıma için patentli mavi kaplama

− Yolda %90’a kadar daha güçlü ışık (standart halojen lambalara göre)

− 35 metreye kadar daha fazla ışık demeti (standart halojen lambalara göre)

− %10’a kadar daha beyaz ışık (standart halojen lambalara göre)

− Her araca uygun (H1-H3-H4-H7-H11-HB3-HB4)

OSRAM Hakkında: Merkezi Münih, Almanya’da bulunan OSRAM, dünyanın iki lider aydınlatma üreticisinden biridir. Şirket lambalar, ışık yayan diyotlar (LED) gibi opto-yarı iletkenlerden ve elektronik kontrol aygıtlarından, aydınlatma armatürlerinden, ışık yönetimi sistemlerinden ve aydınlarma çözümlerinden oluşan geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Dünya çapında 39 bin kişi istihdam sağlayan ve 2012 mali yılında (30 Eylül 2012) 5,4 milyar Euro’luk ciro gerçekleştiren OSRAM’ın satışlarının üçte ikisinden fazlası enerji tasarruflu ürünlerden gelmektedir. Şirket, 100 yıldan fazla zamandır ışığa –dolayısıyla hayat kalitesine- odaklanmaktadır

 

Tags: , , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑