Oto Haber

Published on Haziran 2nd, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Audi Showroom’u Smart TV ile evlere geliyor!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Doğuş Otomotiv Audi’nin gerçekleştirdiği ve otomotiv sektöründe bir ilk olan uygulama sayesinde, artık Audi ile ilgili en güncel haberler, yeni modeller ile ilgili içerikler, fiyat bilgisi ve servis randevularına, Samsung ve LG akıllı televizyonlardan ulaşılabiliyor.

Audi, dijital dünyadaki yenilikleri, kullanıcılar ile buluşturmaya devam ediyor. “Audi Türkiye Smart TV Uygulaması” sayesinde, artık evlerdeki TV’ler, birer Audi Showroom’u haline geliyor. Samsung ve LG’nin Akıllı TV’lerinden ulaşılan bu hizmet için, uygulama mağazası Samsungapps’ten ilgili uygulamayı ücretsiz olarak indirmek yeterli.

Servisteki araç bilgisi TV ekranında!

TV’lerin uzaktan kumandası ile kontrol edilen uygulamayla, kullanıcılar Audi hakkındaki güncel haberlere, sosyal medya iletilerine, Audi modelleri ile ilgili detaylı bilgilere ve fiyat bilgilerine evlerindeki TV ekranından ulaşabiliyor. Hatta test sürüşü talebinde bulunabiliyor. Ayrıca mevcut Audi kullanıcıları da “Benimaudim” hizmeti aracılığıyla, Akıllı TV’lerinden oturma odalarının konforunda ücretsiz servis randevusu alabiliyor ya da servisteki araçlarının durumunu takip edebiliyor.

Akıllı TV’deki ilk otomobil markası Audi oldu

Türkiye’de otomotiv markaları arasında ilk Akıllı TV uygulaması olan “Audi Türkiye Smart TV Uygulaması” ile ilgili olarak konuşan Doğuş Otomotiv-Audi Genel Müdürü Gino Bottaro, “Audi’nin bu en yeni uygulaması ile müşterilerimiz ve Audi severler ile her alanda iletişim içinde olmayı amaçlıyoruz” dedi. Bottaro, “ Gelişen teknoloji sayesinde, internet sadece bilgisayarlar veya mobil cihazlardan değil, artık evimizin konforunda, TV’lerimizden de erişilebilir oldu. Biz de Türkiye’de bu hizmeti sunan ilk otomotiv markası olmaktan gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑