Detroit otomobil fuarı (14-22 Ocak)

Yeni yılın ilk otomobil fuarı bugün Amerika’da kapılarını basın mensupları için açıyor. Otomobilseverler ise bu yıl 105’incisi düzenlenen Uluslararası Detroit Otomobil Fuarı’nı 14-22 Ocak arasında ziyaret edebilecek. 2011 yılına kadar sadece 20-25 dünya tanıtımının yapıldığı fuarda, son iki yıldır 40’ı aşan yeni model vitrine çıkıyor. Dünya otomotivinin kalbinin attığı Detroit’e kriz süresince katılmayan markaların bu yıl stant açması damga vurdu. 50’den fazla şirketin yeni ürün ve teknolojilerini sergileyeceği fuarda şu markalar boy gösterecek: Acura, AMG, Audi, Bentley, BMW, Buick, Cadillac, Chevrolet, Chrysler, CODA Automotive, Dodge, Falcon Motor Sports, Fiat, Ford, GMC, Honda, Hyundai, Infiniti, Jeep, Kia, Lexus, Lincoln, Maserati, Maybach, Mazda, Mercedes-Benz, Mini, Nissan, Porsche, Ram, Scion, Shelby American, Smart, SRT, Subaru, Tesla, Toyota, Volkswagen ve Volvo.

Lüks Lincoln’de Türk imzası
Ford’un Infiniti, Lexus, BMW ve Mercedes gibi lüks markalarla rekabet etmesi için baştan yarattığı ‘Lincoln’un yeniden doğuşu Detroit’te gerçekleşecek. Markayı yeniden yaratan ekibin arasında Türk tasarımcı Murat Güler de bulunuyor.

Sabah

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir