Oto Haber

Published on Mayıs 30th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Allison Transmission, UITP fuarında en yeni teknolojilerini sundu!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Allison Transmission, UITP fuarında performans, güvenilirlik ve yakıt tüketimi konularındaki avantajlarını vurgulamak üzere şehiriçi ve şehirlerarası otobüsler için ürettiği tam otomatik şanzıman ve hibrid tahrik sistemleri yelpazesini sergiledi.

Allison Transmission, UITP Uluslararası Mobility ve Şehir Ulaşımı Fuarı’nda otobüsler için ürettiği şanzıman ve hibrid teknoloji yelpazesini sergiledi. Fuar ziyaretçileri, en yeni Allison Transmission teknolojisinin, yakıt tüketimini ve emisyonları azaltırken aynı zamanda aktarma organlarının optimizasyon ve performansını nasıl daha da arttırabileceğini görebildiler.

Fuarda, Allison’ın şehiriçi ve şehirlerarası otobüsler için ürettiği geniş ürün yelpazesinden H 40/50 EP™ hibrid tahrik ünitesi, Torqmatic® ve 2000 Serisi şanzımanlar da dahil olmak üzere Allison’ın Continuous Power Technology™/Sürekli Güç Teknolojisi’nden yararlanan geniş uygulama alanlarına sahip şanzımanlar sergilendi.

Aracın performans ve verimliliğini arttırabilen yeni yazılım ve donanımı ile gelişmiş Allison 5. Nesil kontrol sistemi, en son Euro 6 motorlarıyla mükemmel bir şekilde entegre oluyor. Tamamıyla yeni Transmission Control Module/Şanzıman Kontrol Modülü topografyanın tanınmasını daha da geliştirmek için dahili bir eğim ölçer kullanarak vites değiştirme stratejisini belirliyor ve yakıt tasarrufunu arttırıyor. Bu yeni işlemci daha hızlı bilgi işlenmesini sağlıyor ve geliştirilmiş hat sonu programlama ile daha yüksek hızlı CAN bus (500Kbps) uyumluluğu özelliklerini sunuyor. Ayrıca bu yeni nesil elektronik kontroller, sürücü kaynaklı sert sürüş uygulamalarının hafifletilmesi ve yakıt ekonomisinin daha da arttırılması için iki adet ek hızlanma yönetimi de sunuyor.

Hibrid sistemlerle yakıt tüketimi ve emisyonlar azalıyor

UITP Fuarı’nda Allison çift-modlu paralel hibrid sistemin sunduğu avantajları tanıtmak için H 40/50 EP™ hibrid tahrik birimi sergilendi. Geleneksel dizel yanma motorunu çift elektrik motoruyla bir araya getiren hibrid sistem, yolculara daha sarsıntısız, daha sessiz bir yolculuk sağlarken, yakıt tüketimi ve CO2 salınımlarını azaltan paralel bir yapı sunuyor.

Allison hibrid sistemi özellikle DC/DC konvertör imkanı sunuyor ve spesifik bazı operasyonların gerekliliklerine uygun olarak daha iyi hızlanma yönetimi için HyValue™ stratejisine sahip bulunuyor.

Allison Transmission Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgeleri Pazarlama Müdürü Manlio Alvaro açıklamasında; “1990’ların başından bu yana hibrid sistemlerin geliştirilmesinde lider olan Allison Transmission, dünyada üreticilere 5000 adetten fazla H 40/50 EP™ hibrid sisteminin satışını gerçekleştirdi. Allison H40/50 EP™ hibrid sistemimiz aynı geleneksel şanzımanlarımız gibi sağlam ve güvenilir. Hibrid sistemimiz de işletmecilere, hibrid filolarını aynı geleneksel otobüslerle olduğu gibi yönetme imkanı sunarken performans ve verimlilik konularında avantajlar sağlıyor. Şu ana kadar Avrupa’da H 40/50 EP™ sistemiyle donatılmış şehiriçi otobüsleri, yüzde 25’e varan tasarruf sağladı. Yakıt tüketimi özellikle zorlu şehir güzergahlarında daha da azaldı,” diyor.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑