Ford’dan “Ülkem İçin Engel Tanımıyorum” Organizasyonu

“Ülkem İçin Engel Tanımıyorum”

Ford’dan 9 ilde 9 adet “Engelli Dostu Okul”

Ford Otosan, Koç Holding tarafından yürütülen ve tüm Koç şirketleri ile bayilerinin desteklediği “Ülkem İçin Engel Tanımıyorum” kurumsal sosyal sorumluluk kampanyası kapsamında, 9 farklı ilde toplam 9 okulu engelli öğrenciler için uygun hale getirmek üzere yenileyecek.

Türkiye otomotiv sektörünün lider şirketi Ford Otosan, Koç Holding’in “Ülkem İçin Engel Tanımıyorum” kurumsal sosyal sorumluluk kampanyası kapsamında, Anadolu’nun 9 kentinde, seçilen 9 okulu yenileyerek, engellilerin kullanabileceği hale getirecek.

Koç Holding tarafından yürütülen ve tüm Koç Şirketleri ile bayilerinin desteklediği “Ülkem İçin Engel Tanımıyorum” kurumsal sosyal sorumluluk kampanyası çerçevesinde başlatılan kampanya ile Ford; 9 farklı ilde anaokulu veya bir ilköğretim okulunda; tekerlekli sandalye için rampa, engelli tuvaleti, tutunma trabzanı gibi engelli öğrencilerin ihtiyaçlarına göre yenilemeler yapacak.

29 Mayıs-24 Haziran tarihleri arasında Ford Show etkinlikleriyle Konya, Urfa, Gaziantep, Sivas, Ordu, Kocaeli, Edirne, Çanakkale ve Muğla’ya gidecek olan Ford, bu etkinlik sırasında halkı “1 Ford Dene Engelliler İçin 1 Okul Yenile” test sürüşüne davet edecek. Test sürüşüne katılanlar illerindeki okulun tadilatı için destek vermiş olacak ve Ford tarafından verilecek sertifika ve rozete sahip olacak.

Tadilat için seçilen okulda, Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) tarafından katılımcılara engellilerle ilgili farkındalık eğitimi verilecek. Farkındalık eğitimi; iş veya sosyal hayatta engellilerin yaşam kalitelerinin iyileştirilmesine destek olacak uygulamalarda rol model olmayı ve engelliler konusunda toplumsal bilinç ve duyarlılık oluşturmayı amaçlıyor.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir