Oto Haber

Published on Ekim 3rd, 2012 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Ağır vasıtalar için onarım çözümleri

Schaeffler Automotive Aftermarket, ağır vasıta segmenti için onarım çözümlerinde yeni nesil LuK debriyaj balataları kullanılması üzerinde odaklanıyor. HD 30 PLUS adlı yeni debriyaj balatası, 430, 400 ve 360 mm boyutlarında debriyaj diskleri için kullanıma sunuluyor. Schaeffler Automotive Aftermarket tarafından eşzamanlı olarak sunulan ve bir debriyaj balatası, baskı plakası ve geleneksel veya hidrolik bir debriyaj rulmanı içeren LuK RepSet® şimdi ağır vasıtalar için daha da yüksek performanslı ve daha da dayanıklı bir debriyaj sistemi olma özelliği taşıyor.

LuK’un yeni nesil balatalarını OEM ticari araç uygulamaları için benzersiz yapan özellik, sürekli liflerle güçlendirilen iki katmanlı bir debriyaj balatası kullanılıyor olmasıdır. Alt katman yüksek sıcaklık direnci, form stabilitesi ve sağlamlık için tasarlanırken, üst yüzey katmanının kaplama malzemesi mümkün olan en yüksek seviyelerde sürtünme kuvveti, düşük bir aşınma oranı ve en konforlu özellikler sağlayacak şekilde üretiliyor. Ek olarak, üretim sürecinin hiçbir bölümünde solvent kullanılmıyor. Kullanılan HD 30 PLUS malzemesi asbest ve kurşun ile kadmiyum, cıva veya krom-VI içermiyor. LuK’un yeni balata malzemesi sayesinde, ekonomik ve çevre dostu debriyaj balataları artık kullanıma sunulmuş bulunuyor.

Balata malzemesi, her debriyaj sisteminin ana bileşeni olarak kabul ediliyor. Balata malzemesinin kalitesi dayanıklılığı, güç iletimini ve vites değiştirme sırasında elde edilecek konforu belirliyor. Yüksek termal yük altında dahi çok iyi aşınma karakteristikleri, mükemmel sıyırma dayanıklılığı, yüksek termal gücü ve iyi sönümlenme dengesi ile yeni nesil LuK debriyaj balatası yalnızca tüm kalite kriterlerini karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda birinci sınıf vites değiştirme konforu da sağlıyor. Tüm bunlar sonuç olarak daha az servis ziyareti ve daha fazla yol kat etmek, önemli ölçüde daha iyi çalışma verimliliği ve operasyonel taleplere ve sürüş stiline bağlı olarak debriyaj sisteminin yüzde 30’a kadar daha dayanıklı olması anlamına geliyor.

Debriyaj balataları üzerindeki yükler sürekli olarak artıyor. LuK tarafından üretilen yeni nesil balata malzemesi bir uzmanlık geleneği, yenililik ve Schaeffler Automotive Aftermarket’in ürettiği LuK RepSet® ile birlikte ağır vasıtalar için en güçlü debriyaj sistemlerinden birisi anlamına geliyor.

Schaeffler Automotive Aftermarket tarafından sunulan ve debriyaj balatası, baskı plakası ve mekanik veya hidrolik bir debriyaj rulmanı içeren LuK RepSet® şimdi ağır vasıtalar için daha da yüksek performanslı ve daha da dayanıklı bir debriyaj sistemi olma özelliği taşıyor.

Yeni debriyaj balatası HD 30 PLUS, 430, 400 ve 360 mm boyutlarında debriyaj diskleri için kullanıma sunuluyor.

Schaeffler, LUK, INA ve FAG ürün markaları ile rulmanlı yatak ve lineer sistem ürünleri üreticisi ve aynı zamanda otomotiv sanayi için yüksek hassasiyete sahip motor, şanzıman ve şasi uygulamaları ve ürünleri temin eden dünyaca tanınmış bir tedarikçidir. Global olarak faaliyet gösteren grup, 2011 yılında 10.7 milyar Euro tutarında bir satış hacmi gerçekleştirmiştir. Dünya genelinde 74.000’den fazla çalışana sahip olan Schaeffler, Almanya ve Avrupa’daki en büyük aile şirketlerinden biridir.

Merkezi Langen, Almanya’da bulunan Schaeffler Automotive Aftermarket, 35 yılı aşkın süredir, LUK, INA ve FAG markaları ile Schaeffler Grup’un dünya çapında otomotiv yenileme pazarındaki faaliyetlerini yürütmektedir. Yaklaşık 11.500 dağıtım ortaklığı, 27 satış ve temsilcilik noktasından oluşan global bir ağa sahip olan Schaeffler Automotive Aftermarket üstün hizmet ile birlikte güçlü müşteri odaklılığı ve yakınlığını garanti etmektedir.

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑