Oto Haber

Published on Mayıs 9th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

Acil durum araçları için üretilen Allison tam otomatik şanzımanlar, RETTmobil 2013’te!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Allison Transmission, 15-17 Mayıs 2013 tarihleri arasında Almanya, Fulda’da düzenlenecek RETTmobil Fuarı’nda (salon F, stand 1208) itfaiye ve acil durum kurtarma filoları için şanzıman çözümlerini sergileyecek.

FULDA, Almanya – Ticari araçların dünyadaki tam otomatik şanzıman lideri Allison Transmission, pompalı, merdivenli, tankerli itfaiye araçları, ambulanslar ve havaalanı itfaiye kamyonlarını içeren yolda ve yol dışında kullanılan araçlar için geniş bir şanzıman yelpazesi sunuyor. RETTmobil 2013 ziyaretçileri, Allison standında Allison 3000 serisini inceleyerek acil durum uygulamaları için otomatik şanzımanların avantajları hakkında bilgi alabilecekler.

Allison 1000 ve 2000 Serisi modeller çok amaçlı hafif araçlar için uygunken, 3000 ve 4000 Serisi şanzımanlar tek veya çift motorlu orta ve ağır kamyon konfigürasyonlarında kullanılıyor. (Her bir motor 522 kW/700bg’ye kadar). Daha büyük olan 6000 Serisi şanzımanlar da motor gücü 727 kW/975bg’ye kadar olan havaalanı kaza kurtarma kamyonlarında kullanılıyor.

Allison’ın Continuous Power Technology™/Sürekli Güç Teknolojisi, kesintisiz vites değişimleri, üstün araç kalkışı ve hızlanması için patentli bir tork konverterine sahip. Böylece itfaiye ve kurtarma ekiplerinin, gitmeleri gereken yere daha hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmalarına yardımcı oluyor. Aynı zamanda tork konvertörü, aracın zorlu zeminlerde bile mükemmel şekilde kontrol edilmesini sağlıyor. Yıpranan debriyaj balatası gibi problemler olmadığı için Allison tam otomatik şanzımanlar, aracın kullanım dışı zamanlarının ve bakım maliyetlerinin azaltılmasına da yardımcı oluyor.

Gelişmiş 5. Nesil elektronik kontroller, ileri teknoloji ürünü vites değiştirme stratejilerini uyguluyor, aracın mevcut elektronik cihazları ve donanımıyla kolayca entegrasyonunu sağlıyor. Bazı Allison şanzımanlar, iki motorla çalıştırılan güçlü kalkış seçenekleri (PTOlar) ve entegre retarder seçeneği sunuyor. Bu özellikler, hem hareket halinde, hem de dururken yapılan çalışmalar sırasında maksimum performans, frenleme sırasında ise üstün araç kontrolü sağlıyor.

Claus Gaier, Almanya Allison Transmission Pazar Geliştirme Müdürü açıklamasında, “Allison tam otomatik şanzımanlar, dünya çapında acil durum kurtarma araçları için tercih ediliyor. Avrupa’da DAF, Daimler, Iveco, Renault, Scania ve Volvo’yu içeren büyük araç üreticileri, Allison otomatik şanzımanı standart veya opsiyon olarak sunuyor,“ diyor.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags: , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑