Castrol Ege Üniversitesi’ni Ağırladı!

Ege Üniversitesi Öğrencileri Castrol’ün Gemlik Tesislerini Ziyaret Etti!

Türkiye madeni yağ pazarının lider markası ve üreticisi Castrol, kalifiye eleman yetiştirme amacıyla 2011 yılında start verdiği Castrol Akademi programı çerçevesinde Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksek Okulu Otomotiv Teknolojisi programı öğrencilerini Gemlik’te bulunan Madeni Yağlar üretim tesisinde ağırladı. Castrol Tesis Müdürü Yakup Yavuz, BP Madeni Yağlar Ticari Pazarlama ve Eğitim Koordinasyonu Müdürü Bülent Neyiğit, İdari İşler Sorumlusu Levent Ayyıldız ve Eğitmen Burak Şensaz’in ev sahipliğinde adeta bir teknoloji turu şeklinde gerçekleşen ziyaret sağlık, emniyet ve çevre kurallarının öğrencilere aktarılması ile start aldı.

Castrol Akademi bünyesinde gerçekleşen etkinlikte öğrencileri tesis hakkında bilgilendiren Castrol Türkiye Tesis Müdürü Yakup Yavuz ilk olarak fabrika sınırları içerisinde risk yönetimine verdikleri önemi ifade etti. Üretim aşamalarının da öğrencilerle paylaşıldığı akademik gezide Yavuz, aynı zamanda Castrol tesislerinin ISO-9001, ISO-14001, OHSA-18001, TS-16949, TS-17025, Q1-FORD kalite standartlarına uygun olduğuna da değindi.

Castrol Akademi tarafından desteklenen ziyaretin öğrenciler için oldukça faydalı olduğunu belirten Ege Üniversitesi MYO Otomotiv Teknolojisi Program Sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Bülent Demir ise gezinin tam anlamıyla amacına ulaştığını, öğrencilerin teoride gördüğü çoğu ders konusunu inceleme şansı bulduğunu söyleyerek, Castrol ve BP yöneticilerine misafirperverlikleri ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

Castrol Akademi Hk.

Küresel olarak madeni yağ üretiminde kalite ve performansın üst limitlerini belirleme misyonu ile çalışan Castrol, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de motor yağları konusunda en gelişmiş üretim tesislerine, ileri teknolojiyle faaliyet gösteren laboratuarlara ve uzman AR-GE ekibine sahiptir. Sektörün ihtiyaç duyduğu teknolojileri geliştiren Castrol, madeni yağ alanında bilgi birikimi en yüksek firmadır. Bu bağlamda Castrol, sahip olduğu 100 yıllık bilgi birikimini, ileri teknolojiyi ve deneyimi sektöre aktarmak ve kalifiye eleman yetişmesine destek vermek üzere bir çalışma başlatmıştır. Castrol, Castrol Akademi adı altında yapılandırılan eğitim çalışmalarıyla, teknik liseler ve yüksekokullar bünyesindeki Otomotiv/Motor Teknolojisi bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerin yetişmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Castrol Akademi’nin hedefi uzman eğitmenler tarafından verilen bu eğitimler sayesinde otomotiv sektörüne kalifiye eleman yetiştiren okullardaki eğitim içeriğini zenginleştirmek ve öğrencilerin güncel teknolojik gelişmelerden haberdar olmalarını sağlamaktır.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir