Oto Haber

Published on Aralık 24th, 2011 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

”2010 Yılının En İyi Ürün İnovasyonu” ödülü

Pirelli’nin, İtalyan motosiklet üreticisi Ducati tarafından ”2010 Yılının En İyi Ürün İnovasyonu” ödülüne layık görüldüğü bildirildi

Prelli’den yapılan yazılı açıklamada, pirelli’nin başarısını aldığı ödüllerle taçlandırmaya devam ettiği vurgulandı.

pirelli’nin son olarak İtalyan motosiklet üreticisi Ducati tarafından ”2010 Yılının en iyi ürün inovasyonu”’ ödülüne layık görüldüğü ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Pirelli’nin bu ödülü kazanmasında, Ducati Multistrada için Corpion Trail ve Ducati Diavel için 240/45 ZR17 ölçülü Diablo Rosso II lastiklerinin geliştirilmesinde Pirelli’nin ortaya koymuş olduğu yenilikçi ve işbirlikçi yaklaşım etkili oldu. Aldığımız her ödül bizi gururlandırıyor. Bu ödül yenilikçi çözümlerimiz ve iş ortaklarımıza vermiş olduğumuz destek konusunda ne kadar başarılı olduğumuzu kanıtlıyor.”

AA, Habertürk

Tags: ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑