Motor Sporları

Published on Mayıs 10th, 2013 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

0

F1 Avrupa’ya Ayak Basıyor

PİSTLERİN KRALLARI KOZLARINI D-SMART’TA PAYLAŞIYOR!

Formula 1 dünyasının bu hafta sonundaki İspanya çıkarması yine sadece D-Smart’ta.

Sezonun 5. yarışı İspanya GP’nin antrenman turları 11 Mayıs Cumartesi saat 12.00’da, sıralama turları da aynı gün saat 15.00’da D-Smart 77. Kanal Smart Spor ve Smart Spor HD’de ekrana gelecek. 12 Mayıs Pazar günü sırasıyla saat 14.00 ve 15.00’da ise “Formula 1 Özel” ve İspanya GP yine D-Smart 77. Kanal Smart Spor ve Smart Spor HD’de izleyiciyle buluşacak.

Türkiye’nin önde gelen dijital yayın platformlarından D-Smart, izleyicilerini dünyanın en heyecan dolu sporlarından Formula 1 ile buluşturmaya devam ediyor. Red Bull’dan Vettel’in kazandığı Bahreyn GP’si ile birlikte F1’in okyanus ötesi turu sona ermiş oldu. Takımlar İspanya GP ile Avrupa’ya merhaba diyecek.

Dünyanın en hızlı pilotları İspanya’da, yarışlar D-Smart’ta!

Avustralya, Malezya, Çin ve Bahreyn’de keyifli, çekişmeli, bol geçişli ve farklı stratejik hamleleri izlediğimiz yarışların ardından; Formula 1’de heyecan İspanya’da devam ediyor. İlk dört yarışta Lotus, Red Bull ve FERRARI takımlarından üç dünya şampiyonu Raikkonen, iki kez Vettel ve Alonso galibiyete ulaşmıştı. İspanya’nın Barselona kentindeki Katalunya pisti, sezonun beşinci yarışına ev sahipliği yapacak.

Katalunya sezonun en belirleyici pistlerinden biri

Geçiş yapmanın oldukça zor olduğu 4.655 kilometre uzunluğundaki Katalunya, hızlı ve uzun virajlarıyla otomobilleri aerodinamik anlamda sorgulayan bir pist. Genel anlamda Katalunya’daki otomobillerin performansı sezonun geri kalan bölümü için bir gösterge teşkil ediyor. Ayrıca Avrupa sezonun ilk yarışı olması itibariyle, takımların ilk büyük güncelleme paketlerini de Barselona’da piste sürmesi bekleniyor.

 

Tags: , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑