Motor Sporları

Published on Nisan 11th, 2012 | tarafından Abdülkadir YEŞİLYURT

0

Eskişehir Rallisi için geri sayım başladı

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kısa adı ESOK olan Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen KYK Eskişehir Rallisi, bu yıl 3. kez düzenleniyor.

Ralliyi bu yıl şehir merkezine daha fazla yaklaştırmayı planlayan ESOK Yönetimi, yarışın servis alanını şehir merkezindeki Dedepark Hotel’e taşıdı. Dedepark Hotel, ralli merkezi olarak kullanılacak, ayrıca otelin yanındaki arazi de servis alanı olarak düzenlenecek.

Yarışmacılar; 28 Nisan Cumartesi günü; 14:00’te ESPARK AVM’den start aldıktan sonra, 3 etaptan oluşan ilk loop için etapların yolunu tutacak. Aynı üç etabı, Pazar günü de 2 kez geçecek olan ekipler, 29 Nisan Pazar günü 15:30’da ESPARK AVM’de finiş takına çıkacak. 130 km’si özel etap olmak üzere, toplam 239 km’den oluşan 3. KYK Eskişehir Rallisi, kompakt yapısıyla sezonun keyifli yarışlarından biri olmayı hedefliyor.

Daimi sponsorları; KYK, Banaz Otomotiv, ESPARK, Oscar Party Club, Motto Magazin ve Tepebaşı Belediyesi’nin desteğini alan ESOK, bu seneki organizasyona  Dedepark Hotel ve Mantotherm’in sponsorluk desteğini de kazandırdı.

Yarışmanın direktörlük görevini çok tecrübeli bir isim olan Zafer Vatansever üstlenirken, direktör vekilliğini de ESOK Başkanı Nevzat Aslan yapacak.

Amatör yarışmacılara desteğini her yıl arttıran ESOK Yönetimi, bu yıl da Eskişehir Rallisi’ne amatör katılımı arttırmak için tır desteği planlıyor. 6 mahalli kaydın yapıldığı her il için, taşıma desteği düşünen ESOK Yönetimi, bu konuda daha hızlı yol almak için özellikle amatör sporcuların mahalli kategoriye kayıtları konusunda acele etmelerini istiyor. ESOK Yönetimi, taşıma desteği konusunda amatör sporcuları yarış tarihinin yaklaşmasına kısa bir süre net olarak bilgilendirecek.

Sezonun en çok katılımlı yarışını organize etmeyi hedefleyen ESOK Başkanı Nevzat ASLAN, 3. KYK Eskişehir Rallisi için hazırlıklara diğer alanlarda da devam ediyor. Yarışın resmi web sitesi de çok yakında yayına geçecek ve rallinin tüm dökümanları sitede yayınlanacak.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Tags:Yazar Hakkında

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.


Üste Git ↑