Dalfidan-Özer ikilisi liderliği korudu

Karsan sponsorluğunda Neo Motorspor adına yarışan Bursalı Tezcan Dalfidan-Eda Özer ikilisi, Eskişehir Rallisi’ni sınıf 8 ikincisi olarak tamamlarken şampiyona liderliğini sürdürdü…

Geçtiğimiz yıl henüz ilk Türkiye şampiyonası sezonlarında 7 yarışta 7 podyum yaparak büyük başarı kazanan ve dikkat çeken Bursalı Dalfidan-Özer ikilisi, Karsan sponsorluğunda Liqui Moly desteği ile Neo Motorspor adına Ford Fiesta ST ile bu sezon da mücadeleye devam ediyor.

2011 sezonunu Türkiye Ralli Şampiyonası Sınıf 8 Birincisi ve Türkiye Ralli Bayan Co-Pilotlar Birincisi olarak tamamlayan Tezcan Dalfidan-Eda Özer ikilisi 2012 sezonunu Ege Rallisi’ndeki sınıf 8 birinciliği ile açtı.

Geçtiğimiz haftasonu Eskişehir Rallisi’nde start alan ikili, sınıf 8’de rahat bir birincilik sürdürürken son özel etapta yaşadıkları aks problemi nedeni ile oldukça zaman kaybetti ve finiş tagına ikinci sırada ulaşabildi. Aynı zamanda Eda Özer’in bayan co-pilot ikinciliğini elde ettiği Eskişehir Rallisi’nin ardından Türkiye Ralli Şampiyonası Sınıf 8 Birinciliği’nde liderliğini sürdüren Dalfidan-Özer ikilisi, sezona 09-10 Haziran tarihlerinde İstanbul Otomobil Kulübü tarafından düzenlenecek olan İstanbul Rallisi ile sezona devam edecek.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir