Avcı Eskişehir’de Puan Avında

Son 3 yılın Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı, 2012 sezonuna 28-29 Nisan tarihlerinde Eskişehir Rallisi ile devam ediyor. Castrol Ford Team Türkiye adına yarışan Yağız AVCI-Bahadır GÜCENMEZ ekibi 2 kapı numarası ile start alacağı Eskişehir Rallisi’nde geçen seneki birinciliklerini tekrarlamayı hedefliyor…

2009-2010 ve 2011 sezonlarında Türkiye Ralli Şampiyonu olarak yükselişini sürdüren genç pilot Yağız Avcı, 2012 sezonunun ikinci startını bu hafta sonu Eskişehir’de alacak. Bahadır Gücenmez’in co-pilotluğunu yaptığı genç pilot, Castrol Ford Team Türkiye adına Edox, Hursan Lojistik ve Mac Team desteğinde Ford Fiesta S2000 ile yarışacak.

2012 Türkiye Ralli Şampiyonası ikinci yarışı olan asfalt zeminli Eskişehir Rallisi’nde 28 Nisan Cumartesi günü 14:00’da Espark AVM’den start alacak ekipler 2 gün boyunca Dedepark, Banaz ve Mantotherm etaplarında mücadele ederek Pazar günü 15.30’dan itibaren finiş podyumuna ulaşabilmek için ter dökecekler.

Yarış öncesinde Yağız AVCI, “Sezonun ikinci yarışı olan Eskişehir Rallisi ile mücadeleye devam ediyoruz. Ege Rallisi’nden birçok veri elde ettik ve daha iyi yapabileceğimiz bir takım şeyleri tespit ettik. Ege Rallisi şanssız bir sezon açılışı olsa da şampiyona uzun ve Eskişehir Rallisi’nden çok iyi bir sonuçla ayrılmamız gerekiyor. Asfalt zemine sahip bu yarışta geçtiğimiz sezon çok güzel bir mücadele yaşamıştık ve ilk sırada finişe gelmiştik. Bu sefer yine çok güçlü rakiplerimizle çok yüksek bir mücadele olacağını düşünüyorum. Etaplar geçen sezon çok güzeldi ve antrenmanda ne kadar değiştiklerini göreceğiz. Takım olarak yarışa hazırız ve 4 toprak yarıştan önce asfaltta galibiyet almak için elimizden geleni yapıcaz. Bütün ekiplere şimdiden başarılar diliyorum, herkese kolay gelsin” açıklamasını yaptı.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...