Diğer

Published on Mart 3rd, 2014 | tarafından Dr. Abdullah DEMİR

7

Yazarımız Hüseyin Yayla, Ödül Geleneğini Devam Ettirdi!

Geçen yıl birincisi düzenlenen Renault2 Konvansiyonu’nun ikincisi, bu yıl 23-25 Şubat tarihlerinde 36 adet Renault2 yetkilisinin katılımıyla Uludağ’da gerçekleşti. Toplantıya; Renault2 sorumlusu Tulgan Ünlü, Fransa Renault 2. El Uzmanı Frédéric Bébérian, Fransa Renault 2. El Müşteri İlişkileri Direktörü Isabelle Lecluse, BNP Paribas Cardif, RCI Renault Finans ve Renault Mais yetkilileri katıldı.

2013 yılı toplamında; 36 noktadan oluşan Renault2 şebekesi 16.115 adet 2.el araç satışı gerçekleştirdi. 2013 yılının genel değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda öne çıkan konu başlıklarından biri de “1809 adet garanti poliçesi üreten Renault2 markasını, 1497 adet garanti poliçesi üreten DOD’u geride bırakması” oldu. Konvansiyon Oyak-Renault Otomobil fabrikası gezisi ile sona erdi.

Geçen yıl Renault2 Garanti üretiminde birinci olan yazarımız Yayla, bu yılda birincilik ödülünü alarak kendi geleneğini devam ettirdi.

Yayla konvansiyon sırasında aldığı ödül sonrasında yaptığı “Bir Garanti Hikayesi” temalı sunumda; garantili 2. el araç satışı gerçekleştirmenin değerlendirmesini yaptı.

Yayla, bir başarı hikayesinin özetlendiği bu sunumunda kendisinin değil de ekibinin hikayesini ön plana çıkarır. Sunum bittiğinde kendisine yöneltilen “neden sunumda kendine yer ayırmadın” sorusuna ise, Yayla şöyle cevap veriyordu:

“Siz her ne kadar son teknoloji ile donatılmış çok iyi bir gemi yapsanız da, o geminin bir kaptana ihtiyacı vardır. Dümende iyi bir kaptan olmazsa, gemi gider buz dağına çarpar ve batar. İşte ben o geminin kaptanıyım”. Bu ifade kısaca bir takım kaptanının ya da orkestra şefinin rolüne parmak basıyordu.

Bizde Otogüncel ailesi olarak Kemal Tepretoğulları ve Renault2 Satış Müdürü Hüseyin Yayla’yı tebrik eder ve bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz.

Tags: , , , , , , ,Yazar Hakkında

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında “Toplu Taşım Araçlarında Otomatik Vites Kutusu Uygulaması ve İşletme Maliyetlerine Etkisi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tezi vererek doktor unvanını aldı. Demir, İSPARK AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 17.11.2011 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliğine başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış 30 makale çalışması bulunmaktadır. Ayrıca “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 52 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü” gibi yayımları da bulunmaktadır. Haftalık Otohaber dergisinde yaklaşık 4 yıl süre ile teknik danışmanlık ve okur soruları editörlüğü, www.otomotivbilgi.com web sitesinde yayımlanmış 43 haftalık yazısı, www.otoguncel.com ve www.nenedir.net web sitelerinin editörlüklerini yürütmektedir. Aynı zamanda Wushu spor dalında hem Uluslararası Hakem hem de Merkez Hakem Kurulu Üyesi’dir. Uluslararası Wushu Sanda Hakemlik Kuralları Tercümesi gibi yayımları olan Demir, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


Üste Git ↑