TomTom Navigasyon ile “Eko Rota”

Dünyanın En Pahalı Benzinine Tomtom Navigasyonla Çözüm

Son yapılan zam ile beraber benzinin litre fiyatının 5 TL’nin üzerine çıkmasıyla beraber, sürücüler tasarruf yollarını aramaya başladılar. TomTom Navigasyon, trafiğin sıkıştığı durumlarda son beş yılın trafik verilerini baz alarak en kısa alternatif yol bilgisini paylaşarak hem zamandan hem de benzin masrafından kazandırıyor.

Dünya navigasyon lideri TomTom, artan benzin fiyatları karşısında sürücülere tasarruf imkânı sağlıyor. TomTom navigasyon, alternatif güzergah bilgileri sağlayarak hem zamandan hem benzinden kazandırıyor.

TomTom Navigasyon ile birkaç saniye içinde hangi noktada olunduğu, nereye gidileceği, değişen yol ve kavşaklarla ilgili bilgiler, varış süresi, alternatif yollar ve ortalama hızla ilgili bilgilere ulaşabilmek mümkün. TomTom navigasyon cihazlarında bulunan “IQ Routes” yani “Akıllı Türkiye Rotaları” içeriği sayesinde kullanıcıya herhangi bir noktadan başka bir noktaya gitmek için ayni ulaşım suresi dahilinde 13 rota saptanıyor. Bu sayede, trafiğin sıkıştığı durumlarda TomTom cihazındaki alternatif rota düğmesine basılarak aynı noktaya aynı zamanda ulaşmayı sağlayacak yeni bir rota çıkarılıyor. Son beş yılın trafik verileri baz alınarak, alternatif yollar içinde en kısa alternatif hesaplanıyor. Gerçek seyahat zamanlarıyla hazırlanmış dünyanın en büyük data bankasına sahip olan TomTom, bu sayede sürücülere en hızlı yolları ve en doğru varış sürelerini aktarıyor.

Yakıt tasarrufu sağlayan yol tercihi

TomTom Navigasyon, kullanıcılarına sunduğu “Eko Rotalar” sayesinde sürücülerin yakıt tasarruflu yolları tercih etmelerine olanak sağlıyor. Sürücüler bu sayede, hem paradan tasarruf ediyor hem de çevreye verilen zarar üzerindeki etkileri azaltıyorlar.

TomTom, Çevrimdışı Harita, IQ Rotaları, Çoklu Görev Kapasitesi, Net Ses Talimatları, Milyonlarca Çevrimdışı İlgi Çekici Nokta, Gelişmiş Şerit Kılavuzu gibi özellikleriyle mükemmel bir seyahat deneyimi yaşatıyor.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir