Ticari Kullanıma Yönelik Bir Twizy: Twizy Cargo

Twizy ailesi, yük taşımak için tasarlanan yepyeni bir versiyon olan Twizy Cargo ile genişliyor. Geniş bagaj ve bagaj kapısı arka kısmın dikkat çekici unsurları arasında. Twizy Cargo, elektrik motorlu hafif ticari araçlara akıllı ve eğlenceli bir bakış açısı getiriyor.
Twizy Cargo:

  • Arka koltukların yerine gelen 180 lt. / 75 kg kapasiteli bir bagaj
  • Kilitli kapı kullanarak arkadan yükleme imkanı
  • Twizy Cargo 45 versiyonu 8,080€ (KDV dahil), Twizy Cargo ise 8,780€’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Avrupa’nın en çok satan elektrik motorlu aracı olan Twizy her zamanki gibi yine bütün bakışları üzerinde topluyor. Aracın sahip olduğu özellikler hafif ticari araç kullanıcıları tarafından çok benimsendi; Twizy müşterilerinin %60’ı şirketler. Kullanımı çok rahat ve kolay olan Twizy, sıfır bakım maliyetiyle ticari araç kullanıcıları için en ideal ortak.
Yepyeni bir Twizy…
Twizy Cargo, Renault Tech tarafından Renault Sport Technologies ile ortaklaşa çalışma sonucu ortaya çıkan Twizy Cargo %100 pratik bir araç. Araç, 90° açılabilen arka kapısı ile erişilen 180 lt. (75 kg) kapasiteli su geçirmez bagaj gibi müthiş bir avantaj sunuyor. Twizy’nin Cargo versiyonu, arka yolcu koltuğunu kaldırarak elde edildi. Bu versiyonda da ön koltuk hareket edebiliyor ve ön kapıda, kontak anahtarı ile çalışan bir kilitleme sistemi mevcut.
Benzersiz şehir otomobili olan Twizy, hafif ticari modele dönüşen versiyonu Twizy Cargo ile kurye, kargo firmalarını hedefliyor. Twizy Cargo da kişiselleştirilme özelliğine sahip.
Bu kompakt araç, güvenlik açısından da alışılagelmiş bir otomobilin tüm özelliklerini taşıyor: koruyucu bir kabin, 4 noktalı emniyet kemeri ve hava yastığı.

Marifetli bagaj
Twizy Cargo, Renault tarafından dönüştürülen bir araç olduğu için müşteriler KDV’yi satın alma fiyatından düşebilir ve pilini kiralayabilir (aylık 50’dan € başlayan fiyatlarla. Bu, şirketler için çok avantajlı bir fırsat. Müşteriler aynı zamanda diğer Twizy versiyonları ile aynı garanti şartlarından yararlanabiliyor (otomobil için iki yıl sınırsız kilometre; güç aktarma organları için üç yıl).
Akıllı Twizy Cargo her yere park edebilme özelliğinin yanı sıra temiz, kolay ve ekonomik teslimatlar için gereken her özelliğe sahip.
Teknik Özellikler

TWIZY   CARGO 45 LIFE
MA L6e

TWIZY   CARGO LIFE
MB L7e

Tip

Hafif dört   tekerlekli, 45 km/s ile sınırlı

Ağır dört   tekerlekli, 80 km/s ile sınırlı

Motor

%100   elektrik motorlu

Onaylı menzil

120 km   (şehir içi ECE-15)

100 km   (şehir içi ECE-15)

Güç

5 bg

17 bg

Gerçek menzil

Eko   sürüşte yaklaşık 80 km ve aşırı kullanım koşullarında 50 km

Araç boyutları U x G x Y

2 338 x 1   237 x 1 454 mm

Bagaj boyutları

550 mm (d)   x 500 mm (u) x 950 mm (y)

Bagaj kapasitesi

180 lt

Maksimum yük

75 kg

Yüksüz ağırlık

347 kg

375 kg

Boş ağırlık

446 kg

474 kg

Yer sayısı

1

KDV dâhil fiyatlar

€8,080

€8,780

KDV hariç fiyatlar

€6,750

€7,350

* KDV hariç 6,750€’dan (Cargo 45) ve KDV hariç 7,350€’dan başlayan fiyatlar (Cargo)

Renault TECH hakkında
Renault TECH 25 yıldan uzun bir süredir hem özel hem de ticari müşterilerin gereksinimlerini karşılamak üzere Renault Grubu’nun kalite standartlarına uyarak hizmetler sunuyor ve araçlar tasarlıyor ve dönüştürülmüş araçların pazarlamalarını gerçekleştiriyor.
Renault Tech, %100 Renault birimi olup, Renault Sport Technologies’in bir parçasıdır. Adaptasyon ve dönüştürme işinde uzman olan bu birim, farklı araç tipleri üzerinde çalışıyor: Hafif ticari araçlar, binek otomobiller, filolar ve hareket kabiliyeti kısıtlı insanların taşınması.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir