Goodwood Festival of Speed’de Peugeot yenilikleri göz kamaştıracak

Peugeot yoğun deneyimler yaşatacak heyecan verici “Flowrider Surf Machine” standı ile 2013 yılı Goodwood Festival of Speed’de yer alacak. İngiltere’de düzenlenen bu organizasyon için, Peugeot Design Lab benzersiz bir sörf tahtası olan GTi Surfboard Concept’i yarattı. Bu özel sörf tahtasının tasarımı en yeni sportif araçların sürüş keyfinden esinlendi. GTi Surfboard Concept, Peugeot’nun yüksek performansından özellikle yeni 208 GTi’den, RCZ R’den ve çok özel konsept araç Onyx’den ilham alıyor.

Goodwood Festivali’nde ayrıca RCZ R modeli de yer alacak. Paris Otomobil Fuarı’nda konsept versiyonu sergilenen bu model mat siyah ve bakır özel tasarımı ile dikkat çekiyor. RCZ R 260 beygir gücündeki yeni 1.6l THP motoru ile Peugeot tarihinin en güçlü seri modeli olacak.

Peugeot Design Lab, Goodwood Festival of Speed’de GTi sörf tahtası konseptini tanıtıyor

GTi Surfboard Concept, orijinal sörf tahtaları anımsatan ahşap ve konsept otomobil Onyx’in temel bir unsuru olan karbon fiberi bir araya getiriyor. Paletler tahtanın en arka kenarının en yakınına kakül tasarımında entegre edildi. Bu, sörfçünün keyfini artırmak amacıyla zeminin tepkiselliğini ve çevikliğini geliştirmek için özel olarak tasarlandı.

Özel tasarım sörf tahtasının ön ve arka bölümünü birbirinden ayırıyor. Arka bölüm “hareket” noktası hassas ve teknik çizimli tamamen karbon fiberden bir parça. Doğal ahşaptan gerçekleştirilen ön bölüm, zarafet ve “duygularla” tasarlandı. Bu bölüm Peugeot GTi’nin kabartma imzasını taşıyor.

11-14 Temmuz tarihleri arasında İngiltere’de düzenlenecek Goodwood Festival of Speed’de sergi alanının kalbinde yer alacak olan Peugeot standında Peugeot Design Lab’ın GTi Surfboard konsepti sergilenecek.

RCZ R ilk kez Goodwood Festivali’nde sergilenecek

Goodwood Festivali’nde ayrıca RCZ R modeli de yer alacak. Paris Otomobil Fuarı’nda konsept versiyonu sergilenen bu model mat siyah ve bakır özel tasarımı ile dikkat çekiyor. Onyx konsept modeli ile uyumlu bir tasarıma sahip olan RCZ R 260 beygir iddialı gücü, 330 Nm maximum torku ve yeni 1.6l THP motoru ile Peugeot tarihinin en güçlü seri modeli olacak.

Peugeot Design Lab, müşterilerinin değerlerini, kodlarını ve kimliğini güçlendirmek amacıyla güçlü ve uyumlu bir marka stratejisi geliştirmeyi hedefleyen bir Global Brand Design (Global Marka Tasarımı) stüdyosudur. Ana görevi bütün faaliyet sektörlerinde ürün, hizmet ve deneyimler tasarlamaktır.

Goodwood Festival of Speed İngiltere’nin batısında Sussex’deki Goodwood House’da birçok tarihi yarış arabalarını bir araya getiren yıllık bir yarıştır.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir